Instagram Fotoğraf Paylaşma Sorununun Çözümü

Fahri Gün 06 Ara 2021 İnternet 366  0

Bu yazımızda Instagram üzerinde fotoğraf paylaşma sorununu nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz. İşte fotoğraf paylaşma sıkıntısıyla ilgili bilinmesi gerekenler…

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram üzerinde en çok fotoğraflar ve videolar paylaşılmakta olup, platform üzerinde her gün yüzbinlerce paylaşım yapılıyor. Kullanıcılar Instagram üzerinde fotoğraf paylaşımı yaparken bazı hatalarla karşılaşabiliyor ve bunun sonucunda fotoğraf paylaşma işlemi başarısızlıkla sonuçlanabiliyor.

Instagram fotoğraf paylaşım sorunu çözüm yöntemleri

Instagram üzerinde fotoğraf paylaşmaya çalışırken meydana gelen sorun pek çok nedenden kaynaklanabilmekte olup, uygulanacak yöntem ilk olarak uygulamanın, çözülmez ise akıllı telefonun yeniden başlatılmasıdır. Telefonu yeniden başlatmak meydana gelen pek çok sorunun genelde çözülmesini sağlıyor. Ancak telefonu yeniden başlatmadan önce ilk olarak uygulamadan tamamen çıkıp uygulamayı yeniden başlatmayı deneyiniz. Sorun çözülmez ise telefonu yeniden başlatınız.

İnternet Bağlantısı Kontrolü

Instagram hesabınız üzerinden paylaşımı engelleyen temel etkenlerden birisi internet bağlantısında meydana gelen problemler olup, internet bağlantısını kontrol etmek çoğu kez işe yaramaktadır. İnternet bağlantısında meydana gelen sorunlar Instagram üzerindeki paylaşımları olumsuz olarak etkilemektedir. Bu gibi nedenlerle internet bağlantısının kontrol edilmesini tavsiye ediyoruz.

Instagram Önbellek Temizliği

Instagram hesabınızda medya paylaşmak istediğiniz zaman bazen uygulamanızın önbelleğini temizlemeniz gerekmektedir. Önbellek temizliği uygulayarak sorununuzu giderebilirsiniz. Önbellek temizleme işlemini telefonunuzun Ayarlar bölümünden uygulamalar listesinden Instagram’ı bulup gerçekleştirebilirsiniz.

Dosya Boyutu Sınırı

Telefon ile çekmiş olduğunuz yüksek çözünürlüklü fotoğrafı Instagram hesabınızda paylaşmaya çalıştığınızda hata alıyor olabilirsiniz çünkü Instagram üzerinde dosya boyutu sınırı bulunuyor. Yani çok yüksek boyutlu dosyaları yüklerken sıkıntı yaşarsınız. Örneğin 4K , Ultra HD çözünürlüklü fotoğrafları paylaşırken bile bu tarz hatalar çıkabilmektedir. Bu gibi bir sorunla karşı karşıyaysanız dosya boyutunuzu düşürünüz.

Veri Tasarrufunun Devre Dışı Bırakılması

Instagram’da veri tasarrufu özelliği mobil veri açık olan cihazlarda veri kullanımını kısıtlamakta ve Instagram etkinliğini düşürmekte olup, bu nedenle uygulamanın veri tasarruf modunu deaktif hale getirmeniz gerekmektedir. Veri tasarrufunu devri dışı bırakabilmek için ilk olarak Instagram uygulamasını açınız ve oradan Profil bölümüne girip , sonrasında sağ üst köşede bulunan yatay üç çizgi simgesine dokunun. Çıkan pencereden Ayarlar bölümüne dokunun. Hesap menüsü içerisinden Hücresel Veri Kullanımı yazısına girip, açılan sayfadan veri tasarrufu özelliğini devre dışı hale getiriniz.

Etiketler:
Wayfair Hakkında Bilgiler
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)