Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 15 Haz 2021 İnternet 203  0

Popüler sosyal medya platformlarından Instagram kullanıcılarının yaygın olarak kullandığı Instagram Forstalk, profilinize kimin baktığını öğrenmenizi sağladığını iddia ediyor. Peki ya güvenli bir servis mi? İşte konuya ilişkin detaylar…

Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarının resmi olmayan pek çok farklı üçüncü taraf uygulaması bulunmakta olup bunlardan bazıları kullanıcıları aldatmaya yönelik olabiliyor. Son zamanlarda da profilinize kimin baktığınızı tespit ettiğini öne süren Forstalk popüler durumda.

Forstalk uygulaması Instagram porfilinize bakanları anında tespit ettiğini iddia etmekte olup Instagram kullanıcıları tarafından yaygın olarak deneniyor. Ancak Forstlak uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Hesap şifrenizi girdikten sonra alt kısımda yer alan bölümde profilinize bakan kişilerin çıkacağını iddia ediyor.

Güvenli Değil!

Forstalk uygulamasının sizden Instagram şifresini talep etmesinin nedeni hesabınızın takip internet sitelerinin havuzlarının içerisine dahil etmesidir. Takipçi ve beğeni hilesi yapan kullanıcıları sizden bağımsız olarak takip ediyor ve paylaşımlarını beğeniyorlar. Bu nedenle uygulama sizin adınıza izinsiz olarak işlemler yapıyor ve bu nedenle güvenli olmadığını belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda profilinize kimin baktığını da göstermiyor.

Forstalk ve benzeri uygulamalar genel itibariyle kullanıcı gizliliğini tehlikeye attığı için önerilmiyor. Yani hem sizin hesabınızı tehlikeye sokuyor hem de kullanıcılar için genel itibariyle gizlilik ihlalinde bulunmaya çalışıyor.

Instagram platformu verilerini üçüncü taraf uygulamalarla paylaşmamakta olup bu nedenle Forstalk gibi servislerin işe yaraması mümkün değildir. Bunlar size zarar verecek tehlikeli oluşumlardır.

Etiketler:
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)