Instagram Bildirim Sorununun Çözüm Yöntemleri

Fahri Gün 02 Kas 2022 İnternet 200  0

Popüler sosyal medya mecralarından Instagram platformunda bildirim sorununun çözüm yöntemlerine değiniyoruz. İşte bildirim sorununa ilişkin çözüm yöntemleri…

Küresel çapta en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram üzerinde kullanıcılar zaman zaman bildirimle ilgili olarak sorun yaşayabiliyorlar. Mobil uygulamaların en önemli işlevlerinden birinin bildirim olduğu biliniyor. Ana sayfada iken uygulamayla ilgili bir gelişme olduğunda size bildirim geliyor ve bu sayede hemen haberdar oluyorsunuz. Peki Instagram üzerinde bildirim sorununu çözebilmek için uygulanabilecek olan yöntemler nelerdir?

Instagram’da bildirim almamanın pek çok sebebi bulunabilir. Bunlardan öne çıkan nedenler arasında yazılım sürümünün çok eski olması gösterilebilir. Bunun yanında depolama alanında yeterince yer olmaması, akıllı telefonun bildirim fonksiyonlarının çeşitli nedenlerden dolayı devre dışı bırakılmış olası veya Instagram üzerinde kullanıcının bildirim ayarlarını devre dışı bırakmış olması gibi nedenler öne çıkar.

Telefondan bildirimin açık olup olmadığının kontrolü için şu adımları uygulayın:

İlk olarak telefonunuzun Ayarlar alanına girin. Bildirimler kısmına geçiş yapıp açılan ekranda Instagram Uygulama seçeneğin tıklayın. Son olarak Kilitli Ekranda Göster yazısının üzerine basın.

Instagram uygulamasını açarak sağ alt köşede bulunmakta olan profil simgesinin üzerine tıklayın. Sağ üst köşedeki menüden Ayarlar kısmına girin. Çıkacak olan seçeneklerin içerisinden Bildirimler sekmesine basın. Bildirim ayarlarını kendi isteğinize göre özelleştirin.

Düşük güç moduna dikkat!

Eğer telefonunuzda rahatsız etme modu veya düşük güç modu açık durumda ise bildirimler ekrana düşmeyecektir. Bunun yanında akıllı telefonunuzda internet bağlantısı devre dışı ise veya anlık olarak internete erişim sağlayamıyorsanız bildirimler ekrana düşmemeye başlayacaktır.

Önbellek kontrolü

Nadir de olsa Instagram önbellek probleminden dolayı bildirim gelmemesi sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda Android cihazınızda Ayarlar uygulamasına giriniz ve Instagram ön belleğini temizleyiniz. iPhone cihazlarda ise Instagram uygulamasının silinerek tekrar yüklenmesi gerekecektir. Instagram ön belleğinin silinmesi için Android işletim sisteminde olduğu gibi bir çözüm bulunmamakta olup, iPhone kullanıyor iseniz arka plan yenileme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Arka plan yenileme özelliğinin kapalı tutulması Instagram üzerinde bildirim almanızı engelleyebilir.

İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)