Instagram Benzeri Uygulama Önerilerimiz

Fahri Gün 10 Nis 2021 Mobil 192  0

Yeni yazımızda Instagram platformuna epey benzeyen uygulamaları öneriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Instagram dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulaması olup, günümüzde Instagram’a alternatif olarak kullanabileceğiniz bazı uygulamalar da bulunmaktadır.  Yine de bu uygulamaların Instagram ile tamamen aynı olmadığını, Instagram’dan ayrılan pek çok unsurlarının olduğunu belirtelim.

Pinterest

Dünyanın en geniş görsel topluluklarını sunan Pinterest , fotoğraf paylaşımlarına odaklanmakta olan kısmi sosyal medya yazılımdır. Pinterest’ı tam olarak sosyal medya uygulaması olarak nitelendirmek mümkün değildir.  Daha çok resim paylaşma üzerine kurulu bir internet sitesi ve mobil uygulama olduğundan, eğer medyaların dışına çıkmak isterseniz o anlamda sizin isteklerinizi tam olarak karşılamayabilir.

Facebook

Facebook şirketi Instagram uygulamasının da aslına bakarsanız sahibidir ancak şirketin asıl uygulaması Facebook olup, Facebook içerisinde hem fotoğrafları görüntüleyebilmek hem de haberleri takip edip videolar izleyebilmek mümkündür. Aynı zamanda Facebook üzerinde de hikaye özelliği bulunmaktadır. Facebook uygulamasını dilerseniz bilgisayarlarınız üzerinden dilerseniz de mobil cihazlarınızda rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Snapchat

Facebook’un pek çok kez satın almayı denediği ancak bir türlü alamadığı Snapchat uygulaması, özellikle hikayeler fonksiyonunun mucidi olarak dikkat çekmişti. Günümüzde günde üç yüz elli milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Snapchat uygulamasını dilerseniz resmi adresinden APK halinde, dilerseniz de Google Play üzerinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

TikTok

TikTok, kısa videolar izlemek ve paylaşmak isteyen kullanıcıların odak noktası olup, yalnızca kısa videolar üzerine odalanan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eğer bu tarz içeriklerden hoşlanıyor iseniz TikTok platformuna siz de katılabilirsiniz. Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalarından biridir.

Tumblr

Instagram kadar fazla gürültülü bir platform olmayan Tumblr, geniş profil kişiselleştirmelerine imkan tanıması ile bu noktada ayrılmaktadır. Ancak Instagram üzerindeki hikayeler fonksiyonu Tumblr platformunda bulunmamaktadır. Tumblr hem masaüstü cihazlar hem de akıllı telefonlar için kullanabileceğiniz oldukça pratik bir programdır.

Etiketler:
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)