Instagram Arama Geçmişini Silme Yöntemi

Fahri Gün 01 Ara 2021 İnternet 404  0

Popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram’da arama geçmişini nasıl temizleyebileceğinize değiniyoruz. İşte Instagram arama geçmişini temizleme yöntemi…

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da yapılan aramalar ve sorgulama işlemleri kayıtlı olarak kalmakta olup, Instagram’da yapılan aramaları başkasının görmesini istemeyen kullanıcılar Instagram üzerinden arama geçmişinin nasıl silinebileceğini merak etmekte.

Instagram üzerinde yapılan aramaların kayıt altına alınmasından rahatsız olan kullanıcılar periyodik aralıklarla Instagram hesabı üzerinden yapılan arama geçmişini silebilir.

Arama geçmişi nasıl silinir?

Instagram’da arama geçmişini temizlemek için ilk olarak profil resminize dokunarak profilinize giriş yapın ve Ayarlar bölümüne geçiş yapın. Ardından Güvenlik bölümüne girin. Eğer Android kullanıyorsanız Arama Geçmişi yazısının üzerine , iPhone kullanıyorsanız da Arama Geçmişini Temizle yazısının üzerine dokunun. Ardından Tümünü Temizle butonuna dokunarak Instagram arama geçmişini temizleyebilmek için talimat verin. Sonrasında onaylamak için tekrar Tümünü Temizle komutuna dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Konuyla ilgili yorumlarınızı ve yardım taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Etiketler:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)