İngilizce Seviyesini Tespit Etmeye Yarayan Platformlar

Fahri Gün 24 Ara 2022 Teknoloji 219  0

Bu yazımızda İngilizce dil seviyenizin ne ölçüde olduğu ve seviyenizin tespiti için kullanılabilecek olan platformlara değiniyoruz.

Günümüzde İngilizce seviyenizi tespit edebilmeniz için kullanılabilecek çok sayıda ücretsiz olarak araç bulunmaktadır. Elbette İngilizce seviyesini ölçmenin en iyi yolu ise TOELF ve ILETS sınavlarına dahil olmaktır. Bu sınavlar tüm dünyada geçerli olmak üzere sertifikalar vermektedir. Pek çok şirket dil seviyesinin olduğunu kanıtlayabilmek için bu kurumlardan almış olduğunuz puanlara bakar. Ancak bu sınavlar Türkiye’de epey pahalıdır ve hazırlanma sürecinin de epey yorucu olduğu bilinmektedir. Bu yüzden sınavlara girmeden önce iyi hazırlanılmasını tavsiye ederiz ancak şimdi bahsedeceğimiz ücretsiz olarak İngilizce seviyesini ölçme araçlarıyla seviyenizi daha rahat bir şekilde ölçebilmeniz mümkündür.

EnglishScore

Bu uygulama British Council tarafından hazırlanmıştır. İngilizce seviyesini en iyi şekilde ölçmeye imkan tanımaktadır. Kursa niçin katıldığınızı sorarak başlayan araç, verdiğiniz cevaplara göre şekillenebilmekte olan bir test deneyimi sunmaktadır.

Oxford Online English

İngilizce seviyenizi test edebileceğiniz popüler olan uygulamalardan bir diğeri Oxford Online English olup, bu araç ile İngilizce seviyenizi kolayca ölçebilirsiniz ve doğru sonuçlara yakın sonuçlar elde edebilirsiniz.

Cambridge English

Bu araç İngilizce seviyenizi ücretsiz olarak ölçmeye imkan tanımakta olan araçlar arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde yaygın olarak kullanılmakta ve kabul görmekte olan İngilizce dilinde seviyenizi Cambridge English isimli popüler yazılım ile ölçebilirsiniz.

Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)