İngilizce Öğrenmeye Yarayan Uygulamalar

Fahri Gün 19 Nis 2021 Mobil 74  0

Akıllı telefonunuzdan İngilizce öğrenebilmek için kullanabileceğiniz uygulamaların neler olduğu konusuna değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Eskiden İngilizce dilini öğrenmek çok zor iken günümüzde teknolojinin gelişimi sayesinde akıllı telefonlardan bile İngilizce öğrenebilmeye imkan bulunmaktadır. Telefonunuza indireceğiniz uygulamalar sayesinde bunu yapabilirsiniz. Bu içeriğimizde, İngilizce öğrenmek için yararlanabileceğiniz en iyi uygulamalardan bazılarına değineceğiz.

İngilizce öğrenebilmek için kullanabileceğiniz uygulamalar  :

Duolingo

Şahsen kullandığımız bir uygulama olup, her gün ücretsiz olarak 5 can hakkı verilmektedir. Bu hakların her biri yanlış cevap verdiğiniz zaman kaybolmaktadır. Canlar belli saatlerde yenilenmektedir. Yani bu uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanmak istiyorsanız size sorulan İngilizce sorulara doğru cevaplar vererek ilerlemeniz şart. Bu da açıkçası İngilizceyi yavaş öğrenmenize neden oluyor. Daha hızlı öğrenebilmek için ise uygulamaya ücret yatırmanız veya eski alıştırmaları sık sık tekrarlamanız gerekiyor. Eski alıştırmalar hafızanızı tazeliyor ancak büyük katkılarının bulunmadığını da belirtmek gerekiyor. Her şeye rağmen Duolingo uygulaması günde sadece 15 dakikanızı ayırarak pek çok yeni kelime öğrenebileceğiniz , İngilizce cümlelerdeki kelimelerin cümlenin neresinde olması gerektiğine ilişkin hafızanıza katkılar sunacak yararlı bir yazılımdır.

Mondly

Android işletim sistemli telefonlarınızda 33 farklı yabancı dili ücretsiz olarak öğrenebilmenize imkan tanımakta olan Mondly uygulaması, bünyesinde üç farklı dile yer vermekte olup , kelime dağarcığının , dil bilgisinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Speaky

Kendi dillerini konuşan kişilerden dillerini öğrenirken onlara da kendi konuştuğunuz dili öğretebileceğiniz oldukça yararlı ve eğlenceli olan, ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz Android uygulamasıdır.  Bu bağlamda önerebileceğiniz mobil yazılımlar arasında yer almaktadır.

Voscreen

Eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenebileceğiniz bir uygulama olan Voscreen, bu amaçla geliştireceğiniz bir mobil uygulama olarak öne çıkmakta olup, uygulamayı kullanabilmeniz için ilk olarak üye olmanız gerekmektedir.

Etiketler: ,
Galaxy J7 Android Güncellemesi Çıktı
Honor Play 5 Lansman Tarihi Belli Oldu
Galaxy A40 için güvenlik güncellemesi çıktı
Realme V25 Modelinin Resmi Olarak Duyurulması Bekleniyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)