İngilizce Dinleme Yapılabilecek Platformlar

Fahri Gün 09 Oca 2023 Teknoloji 81  0

Bu yazımızda İngilizcenizi geliştirebilmek için kullanabileceğiniz dinleme platformlarının hangileri olduğu hususuna değiniyoruz. İşte yarıntılar…

İngilizce günümüzdeki en popüler dil olarak bilinmekte olup uluslararası alanda geçerliliğini koruyor. Ülkemizde de İngilizce bilmek önem arz eden bir husus ve İngilizcenizi geliştirebilmek için kullanabileceğiniz çeşitli platformlar bulunuyor. Biz bu yazımızda İngilizce dinleme yaparak bu alandaki yeteneğinizi geliştireceğiniz programlara değineceğiz;

İngilizce dinlemesi yapmak için öncelikle basit düzeyde olan videoları, müzikleri ve podcastleri kullanabilirsiniz. Bu bağlamda yararlanabileceğiniz İlginizce dinleme platformlarından başlıcaları YouTube, Spotify, National Geographic ve Podcastsinenglish’tir.

National Geographic daha çok belgesel severlerin beğendiği bir platform olup, üzerinde podcast olarak da hizmet sunuluyor. Spotify ise İngilizce dinleme yapabilmek için kullanabileceğiniz en iyi platformlardan biridir. Öte yandan Podcastsinenglish de yine İngilizce dinleme yapabileceğiniz gayet iyi bir platformdur. Özellikle A1 seviyesinde İngilizce dinlemek isteyenler açısından muazzam bir platformdur.

YouTube üzerinde de ücretsiz olarak dinleme sağlayabileceğiniz pek çok kanal yer alıyor. Bunun yanında sohbet kısmından da insanlarla aktif olarak İngilizce yazışabilir ve öğreniminizi geliştirebilirsiniz. Bu hususta çeşitli mobil uygulamalardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin Duolingo uygulamasının da bu kategoride oldukça faydalı olan bir İngilizce dinleme ve öğrenme yazılımı olduğunu söyleyebiliriz.

İnternet Sitelerinin Eski Sürümlerini Görüntüleme Yöntemi
Canva Kullanmanın Öne Çıkan Avantajları
Google Authenticator’ü Başka Bir Telefona Taşıma Yöntemi
Wondershare Anireel İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)