Infinix Note 12 Turbo Özellikleri Resmiyet Kazandı

Fahri Gün 21 May 2022 Teknoloji 241  0

Bir süredir hakkında sızıntılar dolaşan Infinix Note 12 Turbo telefonunun sahip olduğu teknik özellikler resmiyet kazanmış durumda. İşte habere dair detaylar…

Akıllı telefon alanında sayısız üretici bulunuyor ve özellikle son yıllarda Çinli üreticilerin sektöre koyduğu ağırlık dikkat çekiyor. Infinix markası da her geçen gün daha çok duyulan Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden biri ve gelişim göstermeye devam ediyor.

Infinix markasının Infinix Note 12 Turbo telefonuna ilişkin olarak bir süredir bazı sızıntılar bulunmaktaydı ve en sonunda cihazın tanıtımı gerçekleştirildi. Böylece Infinix Note 12 Turbo telefonuna ilişkin teknik özellikler de belli oldu. Infinix Note 12 Turbo telefonunda 6.7 inç ekran büyüklüğüne sahip olan 60 Hz tazeleme ve 2400 x 1080p çözünürlüğü bulunan ekran bulunmakta. Cihaz Helio G96 yonga setine sahip olup grafik birimi olarak ise Mali G57 MC2 ile çalışmakta.

Telefonda 5000 mAh büyüklüğünde 33W şarj destekli batarya yer alıyor. Yazılım olarak Android 12 işletim sistemi işletim sistemine yer verilen akıllı telefonda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Telefonun arka bölümünde 50 MP ana lens bulunmakta olup ana lensin f 12.6 diyafram açıklığı bulunuyor ve ona AI lens ile 2 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Telefonun ön kısmındaysa çift LED flaş desteğine sahip olan 16 Megapiksellik ön kamera kullanılıyor.

Telefonun Türkiye pazarında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusu şu an için belirsizliğini koruyor. Fiyatının ise 200 Dolar seviyesinde olacağına dair bilgiler bulunuyor.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)