iMessage Hakkında Bilinmesi Gereken Fonksiyonlar

Fahri Gün 13 Eyl 2021 Teknoloji 63  0

Bu içeriğimizde iMessage ile ilgili bilinmesi gereken bazı püf noktalara değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

iMessage, Apple tarafından kullanıcılara sunulan bir özellik olup sıradan mesajlaşma hizmetlerinden farklı bir servistir. Kullanıcıların birbiri ile internet bağlantısı kullanarak iletişim kurmalarına imkan tanımaktadır.

iMessage hakkında bilinmesi gereken pek çok püf nokta bulunmakta olup, bunları sizlere maddeler halinde sıralayacak olursak;

Parmak hareketleriyle mesaj yazabiliyorsunuz

Mesajlar uygulamasını kullanarak parmağınızla çizim yapar gibi mesajlar gönderebilmeniz mümkündür. Bunu kullanabilmek için iPhone cihazınızda klavye açıkken yatay moda geçmelisiniz. Ardından klavyeye gizlenen el yazısı butonu sağ alt köşede gözükecek olup tıkladığınız zaman geniş bir alan çıkacaktır. Boş alanda parmağınızı kullanarak yazı yazabilmeniz mümkündür. Bunun yanında herhangi bi şekil çizmenize de imkan tanınmaktadır.

Oyunlar

Platform üzerinde oyunlar bulunmakta olup, iMessage oyunları arasında hang man, gamipigeon, Mar. Putt, Latter Fridge, Moji Bowling, Worlds for iMessage, Pictoward: Play Spelling bulunmaktadır. Aynı zamanda çok sayıda iMessage oyunu daha mevcuttur. Bu oyunlar mesaj yazma alanında yer almakta olan App Store simgesine tıklanarak görüntülenebilir.

Mesajları Vurgulayın

iMessage üzerinde mesajlara entegre edebildiğiniz iMessage efektleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda Balon sekmesi dahilinde kullanıma sunulan dört efekt yer alıyor. Bu efektler çarpma, görünmez mürekkep, sertçe ve hafifçe vurgu tonlamaları olup, mesajları vurgulu bir şekilde göndermenize imkan tanımaktadır.

Mesaj efektlerini kaldırabilmek için Ayarlar > Erişilebilirlik > Hareket Bölümüne Girip Hareketi Azalt seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Etiketler:
iOS 15 Üzerindeki Etkileyici 5 Özellik
Oppo Band İnceleme
Epic Games Launcher Açılmama Sorunu Çözüm Yöntemi
Şarj Aletini Prizde Takılı Bırakmak Elektrik Tüketiyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)