Hüsranla Sonuçlanan Sosyal Medya Yazılımı Projeleri

Fahri Gün 02 Eyl 2019 İnternet 275  0

Günümüzde çok sayıda sosyal medya platformu bulunuyor. Bunlardan pek çoğu ise büyük hüsranla sonuçlandı. Yeni yazımızda en başarısız sosyal medya yazılımı projelerini derledik.


Sosyal medya uygulamalarının ne kadar popüler olduğu düşünüldüğünde bir sosyal medya projesinin tutmaması çok zor gözükebilir ancak bunun örneklerini sıklıkla görüyoruz. Bu zamana kadar pek çok sosyal medya uygulaması denemesi büyük hüsranla sonuçlandı. Gelin bunlardan bazılarına birlikte göz atalım;


Myspace


Böyle bir liste hazırlayıp da Myspace uygulamasına yer vermemek olmaz doğrusu. Mysapce için aslında her şey çok güzel başladı. Çünkü Myspace bir dönem oldukça popülerdi. Kuruluşu da bundan uzun yıllar öncesine, 2003 yılına dayanmakta. Ancak günümüzde artık eski etkinlğini yitirdi. 2011 yılında şirket CEO’su Mike Jones bir açıklama yaptı ve açıklamasında Facebook ile daha fazla rekabet edemeyecekerini duyurdu.


OpenSocial

Bu platform 2004 yılında kuruldu. Myspace, Facebook gibi devlere karşı mücadele etmekte zorluk çekti ve pek çok soru işaretleriyle birlikte kayboldu gitti.


Tribe


Aslına bakarsanız kendisine has sadık bir kemik kitlesi vardı ancak bu kötü kaderi değiştirmedi. Özellikle uygunsuz, +18 içeriklerle çok gündeme geldi ve kötü şöhreti sonunun gelmesine neden oldu.


Friendster


Bir çöpçatanlık sitesi olarak kurulan Friendster, daha sonra dev bir sosyal medya ağına dönüştü ancak önemli sorunlarla boğuştu ve 2015 yılında mola verdiğini duyurdu. Ancak aradan 4 yıl geçmesine karşın hala aktif olmadı. Artık tamamen sonlandırıldığı düşünülüyor.


Vine


Kısa kısa videoların paylaşıldığı bir mikroblog servisi olan Vine, kısa süre içerisinde epey popüler oldu ve pek çok internet fenomenini de beraberinde getirdi. Ancak bir anda kapatıldı. Bunun başlıca nedeni olarak ise Instagram’a eklenen video fonksiyonu gösteriliyor.


Google+


Henüz yeni sonlandırılan Google+ kişisel sayfaları büyük gündem olmuştu. Google Plus olarak da isimlendirilen platform, Google servislerinin tek bir yerde toplanmış hali olmasına rağmen bir türlü popülerleşemedi. Google yenilgiyi kabul etti ve veri skandallarıyla da gündeme gelince çekilme kararı aldı.
Etiketler: ,
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)