Huawei Tablet Kategorisinde Yükselişini Devam Ettiriyor

Fahri Gün 13 Kas 2018 Mobil 360  0

Huawei şirketi tablet satışları konusunda da oldukça başarılı ilerliyor.  Açıklanan son rakamlara göre şirket tablet kategorisinde en çok satış yapan üçüncü marka oldu. 

Günümüzde akıllı telefon kategorisindeki başarılarına artık alıştığımız Huawei, tablet kategorisinde de son derece iddialı gözüküyor. Şirket ile ilgili son verileri paylaşan TrendForce, Huawei’nin Amazon’u geride bıraktığını ve tablet kategorisinde üçüncülüğü elde ettiğini duyurdu. Açıklanan raporda Huawei’nin tablet pazarında yüzde 11’lik orana sahip olduğuna dikkat çekildi.

Amazon’un tablet sektöründeki oranı ise yüzde 9’da kalırken birinci sırada Apple, ikinci sırada Samsung yer alıyor. Apple pazarda yüzde 29’luk bir orana sahip olurken Samsung için bu oran 14.9’da kalıyor. Bu sonuçlar Apple’ın uzun bir süre daha tablet alanındaki liderliğini sürdüreceğini gösteriyor.

Tablet satış oranında düşüş var 

Markaların rekabeti şöyle dursun farklı bir konuya daha dikkat çekmek gerekiyor. O da artan nüfusa rağmen tablet satın alan kişinin azalıyor olması. Tablet pazarında geçtiğimiz yıl 145 milyon kadar tablet satışı yapılırken bu yıl bu oran 139 milyonda kaldı. Bu da tabletlere olan ilginin daha da azaldığını gösteriyor.

Etiketler: ,
Mate 10 Lite Modeline İlişkin Sürpriz Bir Güncelleme Yayınlandı
J7 Pro Modeline Dair Yeni Güncelleme Yayınlandı
Android Telefonunuzda Kullanabileceğiniz İkon Paketleri
Y9 2019 Modeline Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)