Huawei Sağlık Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 29 Mar 2019 Mobil 337  0

Huawei akıllı telefonlarında bulunan sağlık uygulaması ile ilgili bilmeniz gerekenleri derliyoruz. İşte makalemize ilişkin detaylar…

Akıllı telefon şirketleri genellikle Android işletim sisteminden yararlanmakta. Bu durumda kullanıcılara farklı özellikler sunmaları ve onları kendilerine bir şekilde bağlamaları gerekiyor. Huawei, bu konuda özel çalışmalar yapan şirketlerden biri. Huawei marka akıllı telefonlarda Huawei Sağlık uygulaması bulunuyor. Bu uygulama Huawei telefonlarının pek çoğunda varsayılan olarak yüklü oluyor.

Pek çok fonksiyonuyla dikkat çekiyor

Sağlık uygulaması kullanıcıların nabız, adım, katettikleri mesafe, yaktıkları kalori oranları gibi değerleri göstermeye yarıyor. Yakmanız gereken kalori miktarı, düşmeniz gereken sağlıklı kilo oranı ve benzeri bilgileri rahatça görebiliyorsunuz. Özellikle kilo vermek veya vücut geliştirmek isteyen kişilerin bu özellikleri sayesinde oldukça işine yarayabilecek olan Huawei Sağlık uygulaması, kullanıma başlamadan önce sizden bazı gizlilik bildirimlerini kabul etmenizi istiyor.

Uygulamayı kullanabilmek için paylaşmanız gereken veriler

Uygulamayı kullanabilmek için ağ bilgilerinizi, konumunuzu, yaşınızı, cinsiyetinizi, kilonuzu ve buna benzer bilgileri Huawei veri merkezlerine göndermeniz gerekiyor.Bu durum gizliliğe önem veren pek çok kullanıcı için dert edilebilir bir şey olsada Huawei, verilerin AB standartları çerçevesinde depolandığını ve yalnızca saklanmak ve görüntülenmek kaydıyla kullanıldığını beyan ediyor. Saklanma ibaresinin ise ucu açık gözüküyor.

Gizlilik bildirimine gözatın

Netice itibariyle eğer Huawei bir akıllı telefonunuz varsa ve bu tarz bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsanız hali hazırda yüklü olan varsayılan Sağlık uygulamanızı kullanmayı bir değerlendirebilirsiniz. Yine de ilk önce uygulamanın giriş kısmında yer alan gizlilik bildirimlerini bir okumanızı tavsiye ederiz.
Etiketler:
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı
5000 mAh Bataryası Bulunan İddialı Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)