Huawei P40 ve P40 Pro’ya Yeni Güncelleme Geldi

Fahri Gün 25 May 2020 Mobil 521  0

Huawei şirketinin P serisine ait iki önemli telefonu P40 ve P40 Pro için yeni bir Android güncellemesi yayınlandı. İşte güncellemeye dair detaylar…

Akıllı telefon kategorisinde önemli bir ağırlığa sahip olan Huawei, sunduğu hizmet kalitesini yazılım desteği tarafında da sürdürmeye çalışıyor. Bu doğrultuda P40 ve P40 Pro akıllı telefonları için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandı.

EMUI 10.1.0.131

Paylaşılan yeni yazılım güncellemesi EMUI 10.1.0.131 tabanlı olup bir süredir beklenen bir güncellemeydi. Söz konusu güncelleme pek çok sorunu düzeltiyor ve telefona yeni özellikler dahil ediyor. Kamera ile ilgili uzaklaştırma ve yakınlaştırma sorunlarını düzelten güncelleme aynı zamanda meydana gelen ses seviyesi sorunu üzerine de odaklanıyor. Güncellemeyle birlikte kamera tarafında yapılan temel değişiklik karanlık ışık ortamının ve yakın çekim sahnelerinin çekim efektinin optimize edilmesi olup, ses efekti konusunda yapılan değişiklik ise multimedya sesin optimize edilmesi ve bazı oyunlarda meydana gelen ses probleminin giderilmesi üzerine. Bundan önce yayınlanan güncelleme WLAN ağ hızını optimize ediyor ve internet deneyimini en üst seviyeye getiriyordu. Bu güncelleme ise aynı sorunları ele almakla birlikte pek çok sorunu daha düzeltmesiyle önemli bir fark sunuyor.

Huawei P40 Pro Özelliklerini Hatırlayalım:

Telefonda 6.58 inç büyüklüğünde 2640 x 1200p 90 Hz yenileme hızı bulunan OLED Flex ekran yer alıyor. Kirin 990 işlemci ile çalışan telefon 8 GB RAM’e ve 256 GB / 512 GB depolama alanı seçeneğine sahip. Çift sim kart destekleyen telefon EMUI 10.1 ve Android 10 ile çalışıyor.
Etiketler:
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)