Huawei P20 Lite Telefonuna Format Atma Yöntemi

Fahri Gün 08 Haz 2020 Mobil 562  0

Huawei şirketinin popüler akıllı telefonlarından biri olan P20 Lite cihazına nasıl format atıldığına değiniyoruz. İşte konuya ilişkin olarak bilmeniz gereken ayrıntılar….

Akıllı telefon dünyasında popüler şirketlerden biri olan Huawei şu an dünya genelinde en fazla satış yapan ikinci akıllı telefon markası konumunda ve sıklıkla yeni akıllı telefonlar üretiyor. P20 Lite modeli de bu zamana kadar üretilen iddialı modellerden biri oldu. Özellikle fiyat performans konusunda elverişli bir cihaz olarak dikkat çekti. Ülkemizde de epey yaygın olan telefonu milyonlarca kişi kullanıyor.

P20 Lite’a Nasıl Format Atılır?

Öncelikle uygulayacağınız işlemler nedeniyle cihazınızda veri kaybı meydana geleceğini ifade edelim. P20 Lite akıllı telefonuna format atma işlemi yapmak için uygulayacağınız yöntemler yazılımsal ve donanımsal olarak ayrılmaktadır.

Yazılımsal Yöntem :

Yazılımsal olarak hard reset uygulamak için ilk olarak Ayarlar ekranını açın ve oradan Sistem bölümüne girin. Sonrasında da Sıfırla ve Fabrika Ayarlarına Sıfırla düğmesine dokunup açılan pencereden Sıfırla düğmesine basın. Böylece telefonunuzun içerisinde bulunan tüm veriler silinecek ve cihazınız fabrika ayarlarına dönecektir.

Fiziksel hard reset yöntemi:

Eğer yazılımsal olarak hard reset yapmaya imkanınız yoksa o halde bu kez fiziksel olarak müdahalede bulunmanız gerekir. Bunun için ilk olarak akıllı telefonunuzu kapalı bir konuma getirdikten sonra ses açma ve güç düğmelerine aynı anda basılı tutunuz. Huawei logosu geldikten sonra telefonunuzda titreşim olduğunda elinizi güç düğmesinden çekin ancak Ses Açma düğmesine basılı tutmaya devam edin. Birkaç saniyenin ardından ses açma düğmesini bırakın. Gelen EMUI ekranında ses açma ve kısma düğmeleri aracılığıyla aşağıya ve yukarıya doğru yönlendirebilirsiniz. İşlemi onaylamak için de Güç düğmesine basacaksınız. Söz konusu EMUI ekranında wipe data/factory reset düğmesini onaylayıp açılan ekranda wipe data / factory reset düğmesine güç düğmesine basarak tıklayınız. İşlem bittiği zaman tekrar EMUI sayfasına yönleneceksiniz ve Reboot System Now seçeneği ile cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz.
Etiketler: ,
Instagram Sohbet Arka Planını Değiştirme Yöntemi
Threads Uygulamasında Video İndirme İşlemleri
Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)