Huawei P20

Huawei P20 Akıllı Telefonların Geleceği Kesinleşti

ibrahim KIZILIRMAK 09 Tem 2017 Mobil 654  0

Akıllı telefon dünyasının yükselen yıldızlarından biri olan Huawei, son olarak Huawei P10 serileriyle gündeme gelmişti. Amiral gemisi akıllı telefonlarıyla yeniden yükseliş yakalayan marka Huawei P10, modellerinden sonra yeni serileri içinde çalışmalara başlamıştı. Yeni seri akıllı telefonları ne zaman gelecek derken şimdi ise merakla beklenen haberi verdi. Huawei P20 modelleri için ilk olarak ad tescili yapıldı. Yeni modelin adının tescillenmesinin hemen ardından yeni modelin nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda da ilk bilgiler ortaya çıktı. İlk olarak yeni modelin nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda açıklamalar yapıldı. Huawei P10 modeline göre çok daha başarılı bir model olması beklenen akıllı telefonun sistemsel özellikleri konusunda da belli başlı bilgiler var.

Huawei P20 Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni modelin 5.7 inç ekran boyutuna sahip olacağı ilk iddia. 5.7 inç ekran boyutunun QHD ekran çözünürlüğünde olacağı ise başka bir özellik iddiası olarak dikkat çekiyor. Her iki durumda da ekran boyutlarının büyüdüğünü ve çözünürlüklerinde arttığını görmekteyiz. Tabi ki şu an için doğrulama gelmiş değil.

Huawei P20

Ekranlardan işlemci kısmına geçtiğimiz zamansa Kirin 970 işlemcileri görüyoruz. 10 nm üretim süreci içerisinde üretilmesi beklenen işlemcilerin hız değeri olaraksa 2.4 GHz değerlerinin üzerine çıkması bekleniyor. Çok daha hızlı ve çok daha stabil bir işlemci serilerine sahip olacak olan yeni modelin, bellek kısmında ise 8 GB değerinde RAM bellek kullanımına yer vereceği gündemde.

Hem 8 GB boyutunda RAM belleklere sahip olması hem de Kirin 970 işlemcilerine sahip olması yeni modelin amiral gemisi olacağını göstermekte. Şimdiden başarılı bir model olacağı görülen Huawei P20 akıllı telefonlarının, ne zaman çıkış yapacağı ve fiyatının nasıl olacağı konusunda bilgilerin zaman içerisinde gelmesi bekleniyor. Tabi ki bu bilgileri net olarak yeni serinin tanıtımında göreceğiz.

OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)