Huawei Mate 10 Modeli İçin Çok İddialı Açıklamalar

ibrahim KIZILIRMAK 27 Tem 2017 Mobil 866  0

Akıllı telefonlarıyla Apple’ı geride bırakmak için adeta hemen her konuda adımlar atmaya başlayan Huawei, şu an için Samsung ve Apple’ın arkasında üçüncü sırada yer alıyor. Teknoloji devinin üçüncü sırada yer almasına karşın hızlı bir yükseliş içerisinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Özellikler markanın bu sene için her sınıfta birçok akıllı telefon modelini satışa çıkarması, markanın epey bir yükseliş yakalamasını sağlamış durumda. Bunun yanında amiral gemilerinde kullanılan sistemlerle de güç farkının kapatılması için adımlar atıldığını biliyoruz. Son olarak Huawei P10 modelleriyle bunu sağlamaya başlayan marka şimdi ise iPhone 8 akıllı telefonlarına rakip olması açısından Huawei Mate 10 modelinin hazırlıklarına geçti. Şirketin CEO’su tarafından yapılan son açıklama ise akıllı telefon devinin adeta iddiasını ortaya koymuş oldu.

Huawei Mate 10 Nasıl Teknolojilere Sahip Olacak?

Huawei şirketinin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak yeni akıllı telefonların asıl amacı iPhone 8 modelini geçmek olacak. Bunun için markanın elinden geleceğini yapacağı düşünülüyor. Gelen son açıklamada da çok daha hızlı üretim, çok daha hızlı telefon, çok daha güçlü kameralar ve çok daha sağlam tasarımlarla iPhone 8 modelinin doğrudan geçileceği belirtiliyor. iPhone 8 modelinin hedef alındığı açıklama sonrasında Huawei Mate 10 beklentisi de bir hayli artış göstermiş oldu.

Huawei Mate 10

Yeni seri akıllı telefonların bu beklentileri karşılamak adına kullanacağı teknolojiler içinde bazı bilgiler var. Öncelikle Huawei Mate 10 modelinin içerisinde yenilenmiş işlemci modeli olacak olan Kirin 970 serisinin bulunması bekleniyor. Bu işlemcilerin 2.6 GHz hızın üzerinde bir değer sunması gündemde.

8 ya da 10 çekirdek olacak olan yeni işlemcilerin yanı sıra en az 6 GB RAM bellek miktarı, özel geliştirilmiş çift kamera kullanımı ve daha birçok detayında Huawei Mate 10 modelleri içerisinde yer alması bekleniyor. Bunun için markanın yaptığı açıklamalarda oldukça iddialı. Apple’ın iiPhone serisinin gerçekten geçilip geçilmeyeceği konusunda ise her iki modelinde çıkış yapmasını beklemek gerekecek. Ancak doğru karşılaştırma bu şekilde elde edilecek.

Etiketler: ,
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)