Huawei Garanti Kapsamı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 12 Ara 2019 Mobil 377  0

Bu yazımızda Huawei akıllı telefonlarla alakalı olarak garanti kapsamıyla ilgili bilmeniz gereken hususlara değineceğiz. İşte ayrıntılar…


Huawei markalı bir telefon aldığınız zaman telefonu alış şeklinize göre garantiye sahip olursunuz. Huawei Türkiye’de aktif olan bir marka ve ürünlerini ithalatçı garantili olarak almamaya dikkat etmek kaydıyla Huawei Türkiye garantili bir şekilde elde edebilmeniz mümkün.


Huawei Garanti Sorgulama


Sorgulama yapmak için ilk olarak consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/ adresine girin. Sonrasında telefonunuzun IMEI numarasını gerekli alana yazın. Altında yer alan doğrulama kodu kısmını doğru bir şekilde doldurun ve Ara butonuna tıklayarak sorgulama yapın. Huawei Türkiye garanti servisi pek çok ilimizde şubeler halinde bulunmakta. Çoğunlukla garanti servislerine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilmeniz mümkün. Ancak ulaşamadığınız durumlar için Huawei garanti servisleri mesafeli gönderim ile de alabilmekte. Bu gönderim ücretlerini de Huawei karşılamakta. Sunulan bu imkanın da oldukça güzel olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak bazı Huawei graanti servisi şubeleri için bu durumun söz konusu olmadığını yani mesafeli gönderil kabul etmediklerini de belirtelim. Yine de istisnalar kaideyi bozmaz elbette.


Onarım süresi


Huawei garanti servislerindeki onarım işlemleri 20 iş gününü geçemez. Eğer 20 iş gününü aşarsa tüketicinin cihaz bedelini firmadan talep etme gibi bir hakkı bulunmaktadır. Huawei servisi, onarımı yapılamayacak durumdaki cihazlar için de aynı model bir cihazı temin etmek durumundadır.Ürünün garanti servisinde kaldığı süre, genel garanti süresinin dışında tutulur. Yani 13 gün serviste kaldıysa ve garanti süresi 2 yıl ise 2 yılın üzerine + 13 gün eklenir. Dolayısıyla 13 gün daha garantiden çıkmayacağı anlamına gelir.


Garanti kapsamı


Bazı durumlarda cihazınız garanti kapsamının dışında tutulur. Örneğin telefon darbeden dolayı bozulduysa, kullanıcı kaynaklı büyük bir çizik oluşumu varsa, ekran kullanıcı kaynaklı olarak kırıldıysa, elektriksel hasar sahte şarj aleti veyahut sahte pil kullanımı nedeniyle oluştuysa ürün garanti kapsamından çıkacaktır.
.
Telefonu Aramalara Kapatma Yöntemi (Android)
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)