Huawei Android Erişim Yasağı İhtimaline Karşı Önlem Alıyor

Fahri Gün 30 Nis 2018 Mobil 398  0

Son yılların en popüler akıllı telefon şirketlerinden biri olmayı başaran Huawei, ortaya koyduğu ürünleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Huawei, Android erişim yasağı konusunda endişeleniyor. Bu nedenle bazı önlemler aldığı ortaya çıktı.

Amerika ile Çinli üreticiler arasında son zamanlarda ciddi bir gerginlik yaşanmakta. Huawei, ZTE gibi yükselen markalar ABD resmi kurumlarınca ambargoya maruz kalıyor.Yasaklamalar nedeniyle rahatsız olan Huawei, bunun yakın zamanda Android erişim yasağı olarak da karşısına çıkmasından endişe ediyor.

ABD, ZTE’ye Android ve yonga seti yasağı uygulayabilir. Bu yasak son derece muhtemelken Huawei için de bir tehdit söz konusu. Huawei, daha önce İran yaptırımlarına uymaması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olup yeni yaptırımlar alırken, şirketin benzer bir yaptırımla karşılaşmasının kuvvetle muhtemel olduğu görülüyor.

İran yaptırımlarının ihlal edilmesi, ABD ile Çin arasında bulunan teknoloji savaşı sırasında Huawei’nin, çemberin dışında kalmasının mümkün olmaması şirketi en çok tedirgin eden noktalar olarak dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Huawei cephesinden Android engeli ile ilgili yapılan bir açıklamada, olası bir sorunda kendi işletim sistemini yapabileceklerinin sinyali verildi. Şu an için buna gerek duymayan Huawei, olası bir yasak için yeni bir işletim sistemi kurma konusunda kendisini hazırlıyor.

Etiketler:
Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü
Apple, RED Ürünlerini Elden Geçirdi
Huawei P Smart 2019 Hakkında Yeni Güncelleme Müjdesi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)