Huawei Android Erişim Yasağı İhtimaline Karşı Önlem Alıyor

Fahri Gün 30 Nis 2018 Mobil 384  0

Son yılların en popüler akıllı telefon şirketlerinden biri olmayı başaran Huawei, ortaya koyduğu ürünleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Huawei, Android erişim yasağı konusunda endişeleniyor. Bu nedenle bazı önlemler aldığı ortaya çıktı.

Amerika ile Çinli üreticiler arasında son zamanlarda ciddi bir gerginlik yaşanmakta. Huawei, ZTE gibi yükselen markalar ABD resmi kurumlarınca ambargoya maruz kalıyor.Yasaklamalar nedeniyle rahatsız olan Huawei, bunun yakın zamanda Android erişim yasağı olarak da karşısına çıkmasından endişe ediyor.

ABD, ZTE’ye Android ve yonga seti yasağı uygulayabilir. Bu yasak son derece muhtemelken Huawei için de bir tehdit söz konusu. Huawei, daha önce İran yaptırımlarına uymaması nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olup yeni yaptırımlar alırken, şirketin benzer bir yaptırımla karşılaşmasının kuvvetle muhtemel olduğu görülüyor.

İran yaptırımlarının ihlal edilmesi, ABD ile Çin arasında bulunan teknoloji savaşı sırasında Huawei’nin, çemberin dışında kalmasının mümkün olmaması şirketi en çok tedirgin eden noktalar olarak dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Huawei cephesinden Android engeli ile ilgili yapılan bir açıklamada, olası bir sorunda kendi işletim sistemini yapabileceklerinin sinyali verildi. Şu an için buna gerek duymayan Huawei, olası bir yasak için yeni bir işletim sistemi kurma konusunda kendisini hazırlıyor.

Etiketler:
Honor 7S Akıllı Telefonu A101’e Geliyor
Nubia Z20 İçin Geri Sayım Başladı
Xiaomi Mi A2 Modeline Yeni Bir Güncelleme Sunuldu
Huawei, Apple ve Samsung Arasındaki Savaş Nasıl Gidiyor? İşte Son Veriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)