HTML ve CSS Öğrenebileceğiniz Popüler Kaynaklar

Fahri Gün 20 Ağu 2019 Webmaster 418  0

Yeni içeriğimizde HTML ve CSS öğrenmenize yardımcı olabilecek araçlara değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


HTML dili web sayfası oluşturmak için kullanılmakta olup açılımı Hyper Text Transfer Protocol şeklindedir. CSS’yse HTML ile oluşturulmuş olan dosyaların biçimlendirilmesine imkan sağlamaktadır. CSS’nin açılımı ise Cascading Style Sheets’tir.
CSS ve HTML öğrenebilmek için faydalanabileceğiniz pek çok kaynak vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;


Khan Academy


Geniş bir içerik yelpazesine sahip olmasıyla, bir web sitesi oluşturmanın püf noktalarına detaylı olarak değinmesiyle faydalanabileceğiniz etkili kaynaklardan biridir.


Upskill


Bir web sitesi geliştirme hususunda size temelden bilgiler vermeye başlar ve derslerde ilerledikçe profesyonel bir hale gelebilirsiniz. Upskill size acemi bir web siteden profesyonel web siteye geçiş yapma evresine kadar imkan tanımaktadır.


Google


Kuşkusuz ki arama motorları HTML, CSS üzerinde ilerlemeniz için çok iyi araçlardır. Ulaşmak istediğiniz kaynaklara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktadırlar. HTML ve CSS konusundaki kaynaklara ulaşmak için kullanabileceğiniz pek çok arama motoru vardır. Biz en popüler olduğu için Google’a değindik.


Coursera

Bir web sitesi geliştiricisinin hangi temel noktaları bilmesi gerektiğine değinen Coursera, modern bir web site tasarlamak için gerekli olan bilgileri ortaya koyar. Web sitesinin oluşturulma aşamasını adım adım ifade eder.
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları
HTTPS (SSL) Bir Sitenin Tamamen Güvenli Olduğu Anlamına Gelmez

Yorum Yapmayı Unutmayın :)