HTC Vive Standalone Sanal Başlıkları Görüldü

ibrahim KIZILIRMAK 27 Tem 2017 Teknoloji 646  0

Akıllı telefon modeli olan HTC U11 ile piyasaya giriş yapan teknoloji devi HTC, uzunca bir süreden sonra yeni amiral gemisi sayesinde yeniden yükseliş elde etmişti. Akıllı telefonların içerisinde en başarılı modellerden biri olarak gösterilen yeni serinin, ülkemiz satışları bile başladı. 3-4 bin TL gibi bir fiyat bandında satılan ve piyasanın yeni amiral gemilerinden biri olarak değerlendirilen HTC U11 akıllı telefonlarından sonra markanın yeni bir sanal başlık üzerinde de çalıştığı belirtiliyordu. Bu kez markanın sanal gerçekli başlığı olan HTC Vive modelini geliştirileceği açıklandı. Merakla beklenen yeni kask içinse sonunda ilk açıklamalar geldi. HTC Vive Standalone adı ile duyurulan yeni kaskın özelliklerine bakalım.

HTC Vive Standalone Nasıl Bir Sisteme Sahip Olacak?

Daha önce pek fazla duymadığımız yeni seri sanal başlıkların özellikleri de çok net olarak bilinmiyor. HTC Vive Standalone serisinin sadece VR özellikli ses sistemli bir başlık olduğu biliniyor. Bunun dışında kullanılan ses sistemi ve genel teknik konular hakkında henüz yeterli açıklamalar yapılmadı. Sadece HTC Vive Standalone serisinin Snapdragon 835 işlemci modellerine sahip olacağı gibi teknik bilgilerimiz var. Bu ve bunun dışında geri kalan özelliklerin netlik kazanması içinse mutlaka tanıtımları beklemek gerekecek.

HTC Vive Standalone

Muhtemelen başka bir cihaza ihtiyaç duymayacak olan HTC Vive Standalone, eğer akıllı telefonlarla beraber çalışırsa, bu durumda da cihazın HTC U11 uyumlu olduğunu göreceğiz. Tüm bunların dışında sistemler konusunda daha detaylı bilgi ise belirttiğimiz gibi tanıtım sonrası netlik kazanacak. Avrupa pazarında da satışa sunulması beklenen sanal başlıkların, tanıtım tarihi konusundaysa yine belli bir zaman aralığı gösterilmiş değil. Sadece marka tarafından paylaşılan ürün afişi olduğunu biliyoruz.

Etiketler: , ,
Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)