HTC U11 Türkiye Fiyatıyla Epey Bir Konuşulacak

ibrahim KIZILIRMAK 25 Tem 2017 Mobil 941  0

Akıllı telefon dünyasının en başarılı markalarından biri olan HTC, geçirdiği zor dönemin ardından piyasaya sürdüğü HTC U11 akıllı telefonlarıyla adeta geri döndü. Markanın bir süredir zarar ettiğinin açıklanmasının hemen ardından gelen yeni amiral gemisi akıllı telefonun, özelliklerinin de bir hayli yüksek olması ve yeni amiral gemisi modelinin iPhone 7 Plus gibi serileri performans testlerinde geçmesi bir hayli konuşulmuştu. Performans odaklı bir model olsa da kullandığı benzersiz sistemlerle de bir farklılık yaratmak isteyen HTC U11 serisinin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağıysa merakla bekleniyordu.

HTC U11 Ülkemizde Satışa Çıktı

Avrupa pazarına da giriş yapan ve ilk satış rakamlarında da nispeten istediğini alan markanın, telefonlarını ülkemizde ne kadar fiyatla satışa sunacağı konusunda hiçbir bilgi bulunmuyordu. Son ana kadar telefonların Türkiye fiyatı da açıklanmadı. Fakat artık yeni modelin satışına başlandı ve fiyat aralığı da netlik kazanmış oldu.

HTC U11

Fiyat aralığı dedik çünkü, HTC U11 akıllı telefonlarının ilk satışları için çeşitli kampanyalar söz konusu. İlk olarak alışveriş siteleri üzerinden satışa çıkacak olan yeni seri akıllı telefonların, N11 ve Hepsiburada üzerinden satıldığı açıklandı. Genel olarak satış fiyatının ise 3.799 – 3.390 TL arasında değişen fiyatlara sahip olduğunu görüyoruz.

HTC U11 Ne Kadar Tercih Edilir?

Bu fiyatlara baktığımızda telefonların dar bir kullanıcı kitlesine hitap edeceğini söylemek gerekiyor. Genel olarak üst segment modeli şeklinde değerlendirilen HTC U11 akıllı telefonlarının bu fiyatlarıyla beraber ülkemizde çok fazla öne çıkmayacağını söylemek yanlış olmaz. Öyle ki markanın Samsung Galaxy S8, Note 8, iPhone 8 gibi rakipleri de pazarda epey bir ses getirecek.

Böyle bakıldığı zaman kullanıcıların diğer amiral gemisi serilerine dönerek çok fazla fiyat farkı olmadığı için HTC U11 modelinden biraz uzaklaşabileceği belirtiliyor. Satışların nasıl devam edeceğini bekleyip görmek gerekecek. Fakat bir noktaya daha dikkat çekelim HTC U11 Türkiye satışınsa stok sorunu yaşanmaması da bekleniyor. Yani alışveriş devleri telefonların çok satacağından ümitli gözüküyor.

BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)