HP Elitebook’un Yeni Ürünleriyle Üst Düzey Kayıtlar Alınıp Görüşmeler Yapılabilecek

Fahri Gün 07 Şub 2018 Bilgisayar 648  0

HP Elitebook’un yeni üyelerinin ses kaydı konusunda üstün cihazlar olacağına dair gelişmeler var. HP, Elitebook serisinin üyeleri için yorulmak bilmeden çalışıyor. Şirket, bunun meyvesini de alacak gibi gözüküyor.

Bilgisayar dünyasında uzun zamandır tanıdığımız HP, yeni Elitebook dizüstü bilgisayarları için yoğun bir çalışma sarfediyor. Son gelişmelere göre HP’nin Elitebook cihazlarını diğer dizüstü bilgisayarlardan ayıran önemli bir özellik olacak: Elitebook, ses kayıtları anlamında özel bir kaliteye sahip olacak. Serinin yeni üyesinde iki adet kaliteli dahili mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonları farklı modlarda kullanabilmek mümkün. Modlardan biri Konferans Modu, diğeri ise Bireysel Mod ismine sahip.

Konferans modu, bilgisayar karşısında olan kişilerin dışındaki katılımcıların seslerinin de ikinci mikrofon aracılığı ile karşı tarafa net olarak iletilmesini sağlıyor. Öte yandan bireysel modu seçtiğinizde ise bu mod gürültüyü en aza indiriyor. Gürültüyü önlediği için arkadan herhangi bir cızırtı sesi gelmeden kayıt alabiliyorsunuz. Öte yandan bireysel mod sayesinde mikrofona en yakın olan kişinin sesi geliyor çünkü mod en yakındaki insan sesine fokuslanıyor. Elbette yine bazı sesler algılıyor fakat normal bir mikrofona göre çok daha az.  Elbette cihazda bunlara uygun kaliteli bir ses kartı kullanıldığını düşünüyoruz.

HP,  Elitebook serisinin yeni üyesinde böyle bir özelliği, kurumsal çalışanlar için tasarlamış denilebilir. İş hayatında ve günlük hayatta kullanabilecekleri, görüşmeleri en net ve akıcı şekilde yapabilecekleri bir bilgisayar sunuyor.

Öte yandan yeni HP Elitebook cihazının kamerasına da ufak bir aparat yerleştirilmiş. Dahili kameranın önünde mini bir kapak bulunuyor ve onu kayıt dışında kapatabiliyorsunuz. Böylece korsanların kameraya erişmesini engellemiş oluyorsunuz. Genellikle dahili kameralar için kapak gibi çözümler düşünülmediği, açıkta bırakıldıkları için sorunun farkında olan kişiler bant gibi metaryaller kullanarak o alanı kapatıyordu ve bu da hem zahmetli hem sağlıksızdı. HP’nin bu düşüncesi oldukça şık olmuş.

Üç farklı model olarak farklı fiyatlarda satışa çıkarılacak

HP, Elitebook’un yeni üyelerini üç farklı ad ile, üç farklı ekran boyutu seçeneğiyle satışa sunacak ve aralarında fiyat farkı da bulunacak. Bunlardan en ufak ekranlı olan cihaz 13 inç ve 830 G5, diğeri 14 inç olan 840 G5 ve son olarak en büyüyüğü de 15 inç olan 850 G5. Bu modellerin arasında 10 Dolar ila 50 Dolar arasında değişen fiyat farklılıklarının olması bekleniyor.

Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)