Hotspot Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 17 Şub 2022 İnternet 131  0

Bu içeriğimizde Hotspot hakkında bilgiler veriyor, hotspotun ne olduğuna değiniyoruz. İşte detaylar…

İnternet ağı ilk aktif olduğunda kablolu olarak hayatımıza girdi. Zaman içerisinde teknolojinin de gelişimiyle kablosuz internet yaygın hale gelmeye başladı.

Hotspot cihazlar, internet ağına girmenize izin vermekte olan bir kablosuz internet erişim noktası görevi görmektedir. Hotspot, akıllı telefonlarda yerleşik olarak bulunur. Akıllı telefonunuzda gerekli ayarları yaptıktan sonra hotspot erişimini açabilir ve böylece mobil erişim noktası oluşturabilirsiniz.

Hotspot sayesinde birçok kurumda halka açın Wi-Fi lokasyonlarından yararlanabilirsiniz ancak biz bunu önermemekteyiz çünkü halka açık olan Wi-Fi ağları güvenli değil ve onlara bağlanmak cihazınıza sızılmasına neden olabiliyor.

Kablosuz internet erişimi hücre servisi olmadan çalışmamakta olup, Wi-Fi sinyali oluşturabilmek için hostpotun bir hücresel servise gereksinimi bulunmaktadır. Bu sebeple kişisel etkin noktanın çalışabilmesi için cep telefonu şirketinden veya farklı bir sağlayıcıdan veri planı edinilmek durumunda kalınmaktadır.

Hotspot kullanımında güvenlik öncelikli olması gereken bir husustur. Kişisel dosyalar, banka bilgileri gibi önemli bilgiler artık cihazlarda taşındığı için halka açık erişim noktalarından erişim sağlanması kişisel verilerin çalınması tehlikesini meydana getirebilir. Konuya ilişkin görüşlerinizi siz de aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Etiketler:
Thumbnail Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Adres Kodu Tanımı ve Adres Kodu Sorgulamaya Dair Bilinmesi Gerekenler
Instagram Hikayesine Birden Fazla Fotoğraf Ekleme Yöntemi
İnterneti Hızlandırmak İçin Faydalanabileceğiniz Pratik Yöntemler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)