Host ve Domain Satın Almak İçin Kullanabileceğiniz En Ünlü Platformlar

Fahri Gün 22 Eki 2019 Webmaster 694  0

Yeni içeriğimizde domain ve host satın almak için kullanabileceğiniz en ünlü platformlara değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Günümüzde host ve domain satın alabileceğiniz sayısız sağlayıcı bulunuyor ancak bunların güvenilir olması, belli bir aşamaya ve tecrübeye ulaşmış olmaları oldukça mühim. Sonuçta sitelerinizi dolayısıyla tüm emeklerinizi ve yatırımlarınızı bu sağlayıcılara emanet ediyorsunuz. Özellikle hostu nereden aldığınız bir hayli önem taşıyor. Bu gibi durumlarda fiyat unsurundan çok kaliteye bakmak gerekiyor.


İsimtescil


Köklü domain firmalarından biri olup 1998 yılında kuruldu. Domain kelimesinin Türkçe karşılığı olan isimtescil adıyla gelen platformun yüzbinlerce müşterisi bulunuyor. Kuruluşundan bu yana 600 bin civarında domain kaydı yapan isimtescil, hosting hususunda da popüler bir marka.


Hostgator


Hostgator sistemi 22 Ekim 2002 tarihinde kurulmuş olup Amerika merkezli bir hosting firmasıdır. İlk etapta yalnızca host hizmeti veren Hostgator, daha sonra alt yapısını geliştiri ve günümüzde domain satışlarını da üstlendi. Ancak domain ücretlerinin rakiplerine nazaran biraz daha fazla olduğunu belirtmek gerekiyor.


İHS


Köklü bir Türk sunucu şirkteti olan İHS, 1999 yılında kuruldu ancak alan adı kaydetme hizmetine tam anlamıyla 2007 tarihinde başladı. Şu ana kadar 200 binin üzerinde alan adı kaydeden firma günümüzde hala popüler şirketlerden biri.


Güzel Hosting


Güzel Hosting şirketi de bir Türk firması olup, pek çok hosting firmasına nazaran biraz daha pahalı hosting paketleri sunsada güvenirliliği ile tercih edilen şirketlerden. Güzel Hosting üzerinden domain kaydı da yapabiliyorsunuz.


Turhost


Bir diğer Türk hosting şirketi olan Turhost içerisinde sunucu barındırma gibi hizmetler de bulundurmakta. Pek çok farklı uzantıyı kolayca kaydedebildiğiniz Turhost, alanında popüler markalardan biri.

Natro


Natro şirketi de kuşkusuz ki hosting ve domain alanında popüler markalardan biri. Kuruluşu 1999 yılına dayanan Natro, uzun süredir hem hosting hem domain hizmeti sunuyor.
Etiketler: ,
Türkçe – Rusya Çeviri Araçları
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)