HoloLens Yapay Zeka Sistemiyle Donatılıyor

ibrahim KIZILIRMAK 25 Tem 2017 Teknoloji 626  0

Microsoft tarafından yayınlandığı andan bu yana büyük oranda ilgi gören artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens yeni bir teknolojisinin de başlangıcı oldu. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak yükselen satış grafiğiyle ilgi çeken HoloLens kasklarının hem sanal gerçeklik teknolojisinde hem de artırılmış gerçeklik teknolojisinde elde emiş olduğu başarı, Microsoft’u da epey iştahlandırmış gibi gözüküyor. Teknoloji devi ilk üründe elde ettikleri başarı sonrasında yeni ürünlerinde de yepyeni bir sistem kullanarak HoloLens 2 serisini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni HoloLens serisinin elde edeceği başarıya göre de sınıflandırılacağı açıklanıyor. Peki, yeni HoloLens modelinde nasıl detaylar bulunacak?

HoloLens Yapay Zeka Sistemi

Microsoft tarafından verilen ipuçlarına göre artık kasklar doğrudan yapay zeka ile donatılacak. Yapay zeka sistemiyse gözlükler üzerinde aktif rol oynayacak. Yapay zeka kullanımının amacıysa görüntü tanıma teknolojisini devreye sokmak. Elde edilen bilgilere göre Microsoft artık görüntü tanıma teknolojisini öne çıkaracak, bu şekilde kullanıcıların artırılmış gerçeklik teknolojisinin yanış ıra bir nevi sanal asistanları olmuş olacak.

HoloLens

Şimdilik yeni teknoloji için çok detaylı bilgiler yok fakat yapay zekanın sınırları tabi ki görüntü tanımayla sınırlı kalmayacak gibi gözüküyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların yapay zeka sistemlerini kullanarak çok kısa bir süre içerisinde diğer cihazlarla bağlantı kurmaları sesli komut özelliklerini kullanmaları ve sesli komutlarla arama, sorulara cevap alma gibi ayrıcalıklarının da olması bekleniyor.

Akıllı gözlükler olarak karşımıza çıkacak olan HoloLens serisinin yeni üyesinin ne zaman geleceği konusundaysa bir bilgi bulunmuyor. Sadece yeni seri kaskların artık yazılım yönünün daha ağır basacağını ve ekstra teknolojilerle destekleneceğini biliyoruz. Bunun dışında kalan detaylarınsa yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Microsoft detayları açıklayacağı zaman tüm bilgileri ortaya koyacak gibi duruyor.

Etiketler: ,
Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)