Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm

Fahri Gün 20 Eyl 2023 Oyun 96  0

İçeriğimizde Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section görevinin tam çözümüne değiniyor, görevi nasıl geçebileceğiniz konusunda bilgilere yer veriyoruz.

Oyundaki sekizinci ana görev olan Secrets of the Restricted Section’ı Profesör Heckert tarafından verilen görevi tamamlamanız ile beraber açabiliyorsunuz. Profesör Hecat’in Ödev 1’ini bitirmenizin ardından profesör Fig’e dönmektesiniz ve onunla sohbet ederken içeriye okul müdürü Black girmekte ve profesörü sizin yanınızdan almaktadır. Sonraki görevde belirtildiği üzere Sebastian Salow ile konuşmanız gerekiyor ve kısıtlı bölüme dahil olmak için onu ikna ediyorsunuz. O da size yardım etmeyi kabul ediyor ve sizinle buluşmak istiyor. Oyun hemen akşama dönmekte ve Sebastian ile tekrar konuşmalısınız.

Profesör size kendinizi geçici bir şekilde görünmez kılabileceğiniz Disillusionment büyüsünü öğretmektedir. Böylece devriye gezen öğrencilerden kurtulmak için öğrendiğiniz büyüyü uygulamanız gerekiyor. Kütüphaneye açılan kapının yanından gizli olarak geçiniz ve Sebastian ile buluşunuz. Ardından kütüphaneye geçiniz. Masasındaki anahtarı alınız. Büyüyü kullanıp görünmez olmanızın ardından sessiz bir şekilde masaya yaklaşarak anahtarı alınız. Sebastian içerdeki diğer kütüphanecinin dikkatini dağıtabilmek maksadıyla kitapları yere düşürdüğünde salonun sağından devam edin ve ardından kilitli kapıyı açarak merdivenlerden alt kata doğru inin. Aramış olduğunuz kitap alt kısımdadır fakat önce iki hayaletin hemen yanından gizlice geçmeniz gerekiyor. Bunun için de zırhı kullanmalısınız. Böylece onların dikkatini dağıtırsınız. Sonrasında bir alt bölüme inen merdiveni gördükten sonra bir kapı çıkacak olup onu açınız ve merdivenlerden aşağıya doğru ininiz. Peeves ileride sizi bekleyecek olup Sebastian onun şikayet etmesini engelleyebilmek maksadıyla peşinden gidecektir.

Yolunuza saçılmış durumda olan zırh takımı çıkacak olup, Reparo büyüsünü kullanarak zırh takımını kaldırıp devam edin. Ardından Restricted Section çıkacak. Eğer kapıya geldiğiniz zaman onu göremiyor iseniz hemen önünde yerde kapıyı göstermekte olan büyülü alana dikkat edin. Büyülü kapıdan geçebilirsiniz ve sonrasında tekrar merdivenlerden aşağıya doğru ininiz. Sonrasında The Athenaeum kapısı çıkacak olup içeri giriniz ve biraz ilerlediğiniz zaman uçurum gelecektir. Bu kısımda tam karşınızda yer almakta olan kapının üstünde bulunan yuvarlak rune’ü vurunuz. Böylece köprü açılacak olup kolayca karşıya geçebilirsiniz. Ancak odada bazı düşmanlar karşınıza çıkacak olup, bu aşamada Disillusionment büyüsünü kullanıp görünmez hale geliniz ve gizli bir şekilde onlara doğru ilerleyiniz.

Karşınıza bir köprü daha çıkacak olup önceden yaptığınız gibi rune’ü vurarak açınız. Fakat bu defa köprünün her iki bölümünde sizi engellemek isteyenlerle karşılaşacaksınız. Bu yüzden köprü açılır açılmaz beklemeden ileriye doğru koşunuz. Varmanıza yakın köprü kapanmaya başlayacak olup hemen zıplayıp giriş kenarını tutmanız gerekiyor. Böylece son odaya geleceksiniz ve bunu yaptığınızda üste duran rune’e ateş ediniz. Böylece köprünün yarısı açılacak olup sonuna vardığınız zaman tekrar rune’e ateş etmeniz gerekiyor. Böylece köprünün devamı da açılmış olacak. Odaya ulaşmanızın öncesinde koridorun hem sağında hem de solunda iki sandık göreceksiniz. Onları açıp içinde yer alanları alınız. Sandıkların birinden Pinstriped Scarf, diğerinden de Wiggenweld Potion çıkacak olup, içeride sizi bekleyen düşmanların hedefinin sizi aşağıya atmak olduğunu unutmayın ve bu aşamada artık hepsini yok etmeniz gerekiyor. Hepsini öldürmenizin ardından kapıdan geçip aradığınız kitabı bulun ve böylece görevi tamamlamanın keyfi ile sinematikleri izleyin.

The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)