Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Ücretsiz Yazılımlar

Fahri Gün 30 Ara 2020 Bilgisayar 512  0

Yeni yazımızda her bilgisayarda bulunması gereken , ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yazılımlara değiniyoruz. İşte o programlar…

Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınızda mutlaka yer alması gereken ücretsiz programlar bulunuyor. Söz konusu programların isimlerine ve neden cihazlarınızda bulunmaları gerektiğine detaylarıyla değineceğiz. Bir bilgisayarda kullanıcı deneyimini en iyi hale getirebilmek için olmazsa olmaz olarak tabir edilebilecek bazı programlar bulunmaktadır. Bu programlar bilgisayarınızdaki zaruri işleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için imkan sağlamaktadır. Elbette bu programların neler olduğu kullanıcının ilgi alanları ve bilgisayarı kullanım tercihlerine göre değişkenlik arz etmektedir ancak bahsedeceğimiz programlar standart olan, günlük kullanım maksadıyla yararlanılan tüm ev bilgisayarları için geçerlidir.

7-Zip

Bu program sıkıştırılmış dosya kullanımını sağlamakta olup bu açıdan yer tasarrufu oluşturabilmek maksadıyla kullanılması önem arz ediyor.

LibreOffice

Her ne kadar Microsoft Office daha popüler olsada Office maalesef ücretsiz değil. LibreOffice ise kısıtlama olmadan ücretsiz olarak kullanma imkanı tanıyan bir ofis yazılımıdır. İçerisinde pek çok ofis dosya formatı bulunmakta olup kolayca düzenleme yapabiliyorsunuz.

Google Drive

Drive hizmeti, bulut depolama kullanmak için son derece önemli bir araç olup, bilgisayarınızdaki sabit diskte bulunmasını istemediğiniz ancak ileride ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz dosyalarınızı Google Drive ile kolayca depolayabiliyorsunuz.

Steam

Oyun oynamak için kullanabileceğiniz Steam plaftormu, sunduğu ücretsiz oyun fırsatları ile herhangi bir ücret ödemeden onlarca oyuna sahip olabileceğiniz bir mecra. Aynı zamanda Epic Games launcherını da önerebiliriz.

Rambox

Rambox uygulaması genel itibariyle daha hızlı mesajlaşmak için kullanabileceğiniz bir yazılım olup böylece zamandan büyük oranda tasarruf edebilirsiniz.

Chrome

Google tarafından sunulan, dünyanın en popüler internet tarayıcısıdır. İnternete bağlanmayan bir bilgisayar günümüzde neredeyse kalmadı. Bu sebeple Chrome olmazsa olmaz programlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Avast

Açıkçası tercihiniz elbette Avast olmayabilir ancak mutlaka ücretsiz de olsa güvenebileceğiniz bir anti virüs programına yer verin. Yalnızca bilgisayarlarda değil telefonlarda da mutlaka iyi bir anti virüs programı kullanın.
Etiketler: ,
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)