HBO Hacklendi Mi? Game of Thrones İçin Açıklama Geldi

ibrahim KIZILIRMAK 01 Ağu 2017 Teknoloji 871  0

Dünyanın en büyük yapımlarından biri olan HBO, hızlı bir yükseliş yakalamış ve birçok diziyle beraber televizyon dünyasının aranan firmalarından biri haline geldi. Diğer tüm çalışmalarını bir kenara koyacak olursa, dünyanın en ünlü dizilerinden biri olan Game of Thrones dizisi bile yapımın epey bir öne çıkmasını sağlıyor. Şimdilerde 7.sezonuyla heyecanı devam eden dünyaca ünlü dizinin ise şimdilerde bambaşka bir konuyla gündeme gelmeye başladığını gördük. Yapılan açıklamalara göre dizi hacklendi. HBO sunucularına yapılan hack saldırıları sonrasında dizinin 7.sezonuna ilişkin tüm bölümlerin çalındığı açıklandı. Bu durum hakkında resmi açıklama ne zaman gelecek derken, sonunda yapılan resmi açıklamayı da gördük.

HBO Game of Thrones Açıklaması Geldi

İlk olarak firma tarafından bir açıklama gelmemiş ve sadece hackerlar tarafından bir açıklama yapılmıştı. Hackerlar tarafından yapılan açıklama sonrasında da sadece dizinin 7.sezonu değil aynı zamanda HBO’nun arşivlerinin de ortaya çıkarıldığı belirtilmişti. Daha önce Sony’nin başına gelen ve birçok filmin vizyondan önce yayınlanmasına neden olan olay için sonunda yapımda bir açıklama yaptı.

Herkes yalanlama beklerken HBO tarafından yapılan açıklamada, dizinin tüm bölümlerinin çalındığı doğrulandı. Ayrıca yapılan açıklamada dizi dışında yaklaşık olarak 1,5 TB gibi dev bir boyuta sahip verinin de çalındığı belirtildi.

Game of Thrones

Sorunun sistemlerde yer alan bir açıktan kaynaklandığı ve bu açık nedeniyle Game of Thrones dahil birçok yapımın çalındığı eklendi. Şimdi firmanın da durumu açıklamasından sonra dizinin kalan bölümlerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı gündemde. Öyle ki firmanın daha öncede benzeri bir durum yaşadığını ve geçen sezon ilk 4 bölümün erkenden yayınlandığını görmüştük.

Bu kez tüm sezonun bir anda yayınlanması gündemde. Buna karşın hackerlar tarafından başka bir açıklama gelmediğini de ekleyelim. Yani çalınan bölümlerin doğrudan yayınlanıp yayınlanmayacağı, şirketten bu konuda nasıl bir talep olacağına ilişkin de şu an bilgiler sınırlı. Bakalım HBO bir kez daha bölümlerin erkenden yayınlanması durumuyla karşı karşıya kalacak mı?

200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)