Hayatlar Kurtarabilecek 5 Yazılım

Fahri Gün 05 Kas 2020 Teknoloji 438  0

Yeni yazımızda olası bir deprem felaketi nedeniyle zor bir durumda kaldığınızda işinize yarayabilecek mobil uygulamalardan bahsedeceğiz.


İzmir’de meydana gelen şiddetli deprem nedeniyle ülkemizde büyük bir panik yaşandı ve pek çok ocak sönerek hayatlar kayboldu. Doğal afetler hayatın bir gerçeği ve her an büyük bir sıkıntıyla karşılaşma ihtimalimiz bulunuyor. Yeni yazımızda bu doğrultuda doğal afetler nedeniyle zor bir durumda kaldığınızda imdadınıza yetişebilecek bazı uygulamalara değineceğiz.


Whistle


Deprem nedeniyle enkaz altında kalan kişilerin yanında düdük olmadığı veya düdüğe enkaz altında erişemedikleri durumlarda telefonları bir düdük gibi kullanmayı, telefondan düdük sesi çıkarmayı sağlıyor.


Bridgefy


Aslında bir mesajlaşma uygulaması olan Bridgefy bağlantı birimi olarak hem hattınızı hem interneti kullanmıyor. Bluetooth aracılığıyla iletişim kuruyor ve 100 metre yakınınızda olan kişilerle iletişime geçebilmenizi sağlıyor. İnterneti sadece uygulamayı ilk indirdiğiniz zaman profilinizi oluşturmak amacıyla kullanmanız gerekiyor.


HeyTell


Telefonunuzu tıpkı bir telsiz gibi kullanmanızı sağlayan uygulama aynı zamanda son derece düşük veri kullanımıyla çalışıyor. Böylece istediğiniz kişilerle konum paylaşımı da yapabiliyorsunuz ve bu hayati bir önem taşıyabilir.


Red Panic Button


Seçtiğiniz insanların telefon numaralarına toplu SMS veya e-posta olarak konum bilginizi gönderebileceğiniz acil durum anlarında işe yarar bir uygulamadır. Bir saldırıya uğradığınız, kaçırıldığınız durumlarda dahi kullanabileceğiniz uygulama hayatınızı kurtarabilir.


Güvendesin ve Güvendeyim Uygulamaları


Güvendeyim uygulamasını Android, Güvendesin uygulamasını da iOS üzerinde bulabilirsiniz. İnsanlara toplu bir şekilde mesaj atabileceğiniz bir uygulamadır. SMS ile internete ihtiyaç duymadan mesaj gönderebiliyorsunuz.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)