Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar

Fahri Gün 03 Ağu 2022 Mobil 90  0

Yeni yazımızda hava durumu ile ilgili en başarılı uygulamaların neler olduğuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Günümüzde bir seyahat planlaması yapmak , dışarıya çıkmaya hazırlanmakla ilgili dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi olan hava durumu, gereken dikkati göstermediğiniz taktirde sizi hüsrana uğratabilir. Örneğin güzel bir gününüz yoğun yağış nedeniyle kötü gidebilir. Bu gibi nedenlerden hava durumunu takip etmek, gereken önlemleri almak gerekir.

Hava durumunun takibini yapabilmek için kullanılabilmekte olan hava durumu uygulamaları bulunmaktadır. Söz konusu hava durumu uygulamaları, seyahat planlaması yapacakların , gün içerisinde dışarı çıkmak isteyenlerin imdadına yetişmektedir. Günümüzde mobil cihazlar yaygın olarak kullanılmakta ve hava durumu uygulamaları gerek Android, gerek iOS işletim sistemlerinde yaygın olarak yer almaktadır. Peki hava durumu uygulamaları ile ilgili en başarılı olan yazılımlar hangileridir?

1Weather

Dünya üzerinde oldukça popüler olan hava durumu hizmetlerinden biri olan 1Weather, Google Play Store üzerinde 50 milyonu aşkın indirme sayısına sahiptir. Bu da tek başına ne kadar popüler bir uygulama olduğunu gözler önüne serebilecek bir sayıdır. 1Weather uygulaması tarafından 10 günlük hava durumu sunulmasının yanında aynı zamanda gelecek iki güne ilişkin ayrıntılı sıcaklık ve yağmur tahminine yer verilmekte, bunun yanında hava kalitesi indeksi ve UV düzeyi dahil pek çok bilgi sunulmaktadır. Sahip olduğu başarılı arayüz ile de dikkat çeken uygulama, böylece kullanıcılar için çok kolay bir kullanım sunmasıyla da öne çıkmaktadır. Beğenmiş olduğunuz widgeti akıllı telefonunuzun ana sayfasına eklemenize imkan tanımakta olan uygulama üzerinde 10’un üzerinde widget desteği yer almaktadır.

WeatherBug

iOS, Android işletim sistemi bulunan mobil cihazlar üzerinden kullanabileceğiniz popüler olan uygulamalardan biri olan WeatherBug, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Yağmur ihtimalini, sıcaklık değerlerini, rüzgar ve daha fazlasını göstermekte olan WeatherBug uygulaması aynı zamanda yıldırım uyarısı da göstermektedir. Uygulamada 10 günlük ve aynı zamana saat başı hava durumu tahminleri yer almaktadır.

Yahoo Weather

Hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilmekte olan Yahoo Weather uygulaması, hava durumu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunmaktadır. Bunların arasında 10 günlük ve 24 saatlik sıcaklık tahminleri yer almaktadır. Aynı zamanda rüzgar haritaları, UV düzeyi ve daha fazlası mevcuttur. Widget desteği de bulunmakta olan Yahoo Weather uygulaması, telefonunuzun ana ekranına widget ekleyip hava durumu ile ilgili olarak bilgilere anında erişebilmenize de imkan tanımaktadır.

AccuWeather

En popüler hava durumu uygulamalarından biri olarak bilinmekte olan Accuweather, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması ile basit bir kullanım sunmakta olan uygulamalardandır. Günlük, aylık ve saat başı hava durumu tahminlerine erişim sağlayabilmenizi sağlamaktadır. Rüzgar şiddeti, yağmur olasılığı ve daha pek çok detay sunmakta olan AccuWeather, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü ile basit bir kullanım sunan uygulama, kapsamlı ve popüler hava durumu uygulamalarından biri olarak hizmet vermektedir.

The Weather Channel

Kullanıcıların hava durumu ile ilgili olarak rahatlıkla bilgi sahibi olmasına imkan tanımakta olan bir uygulama olup, günlük – saatlik olarak hizmet sunmaktadır. Hızlı ve basit bir şekilde tahminlere erişim sağlamanıza imkan tanıyan uygulama, şiddetli hava durumuna dair uyarı göndermektedir. Hissedilen sıcaklık, normal sıcaklık, nem ve rüzgar gibi bilgiler sunmakta olan uygulama, önceden önlem alabilme imkanını sunar.

Today Weather

Hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, nem v.b. pek çok bilgi sunmakta olan Today Weather uygulaması, şiddetli hava durumu uyarısında bulunabilmektedir. Widget desteğine de sahip olan uygulama, radar görüntülerine de erişebilmenize imkan tanımaktadır.

Weather Underground

İçerisinde 250.000’den fazla kişisel hava istasyonu ile dikkat çekmekte olan uygulama, başarılı bir arayüze sahiptir. Uygulama üzerinden 10 günlük hava durumu tahminlerine erişim sağlamak mümkündür. Uydu verileri ve radar da sunmakta olan uygulama sayesinde kullanıcıların önceden önlem alabilmesini sağlamaktadır. Rüzgar hızı, sıcaklık, yağmur ihtimali, nem, basınç, UV düzeyi gibi bilgiler sunmakta olan uygulama , iOS ve Android platformları için geliştirilmektedir.

Carrot Weather

Sahip olduğu özelleştirme seçenekleriyle öne çıkmakta olan Carrot Weather uygulaması, widget desteğine de sahip olmasıyla biliniyor. Yağışlar, sıcaklık değerleri, UV düzeyi gibi çeşitli hava durumu bilgilerine günlük ve saatlik bazda erişim sağlamanıza imkan tanımakta olan uygulama, iOS ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlara yönelik olarak geliştirilmiştir.

YoWindow

Basit bir kullanıma, sade bir arayüze sahip olan YoWindows uygulaması, iOS ve Android işletim sistemlerinde yaygın olarak kullanılabilmektedir. Güncel hava durumu bilgilerine ücretsiz olarak erişim sağlamanıza imkan tanımakta olan uygulamayı kullanırken ilerleyen saatlerde havanın nasıl olacağını öğrenebilmek için parmağınızı sürüklemeniz yeterli olmaktadır.

Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu
Asgari Ücretle Alınabilecek Giriş Segment Telefonlar
Infinix Note 12 ve 12 Pro Resmen Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)