Hafızanızı Güçlendirmenize Yarayacak Yazılımlar

Fahri Gün 24 Tem 2019 İnternet 251  0

Hafızayı güçlendirmek için yararlanabileceğiniz bazı araçlar vardır. Yeni içeriğimizde bu araçlardan bahsedeceğiz.


Daha iyi bir hafızaya sahip olmak için yararlanabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Gelin bunlara bir değinelim.


Memorize By Heart


Hafızayı güçlendirmenizi sağlayacak olan bu uygulama, hafızaya almanın ezberlemenin dışında bir yolunun bulunduğunu ileri sürer. Bu hususta kendine ait bir yöntemi bulunmaktadır. Her kelimenin ilk harfini taklit edip cümle sırasını değiştirir ve hafızanın güçlendirmesine böylece katkı sağlar. Memorize By Heart uygulamasının en belirgin avantajlarından biri toplam 142 dil için destek sunmaktadır. Bu açıdan evrensel bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.


Peak


Kullanılabilecek araçlardan bir diğeri Peak olup esasen bir oyundur. Problem çözme, üretken düşünme yeteneklerinizi test eder ve en önemlisi hafızaya katkısı bulunmaktadır. Bu oyunda harflerden sözcükler oluşturuyor, satırlar ve sütunlara göre boyamalar yapıyorsunuz. İçerisinde 35’in üzerinde farklı oyun bulunmaktadır.


Hibou


Bu bir Google Chrome eklentisi olup Tekrar etmeyi bir alışkanlık haline getirmenizi sağlamaktadır. Böylece hafızanıza pratik yoldan katkı sağlamaktadır. Hibou, basit yapısı ve yer kaplamayan fonksiyonlarıyla değerlendirilebilecek araçlar arasındadır.


Revera App


Bir kişi hakkında kayıtlar tutmanızı sağlayan Revera App, böylece kişileri unutmamanızı, kendi kendinize tuttuğunuz notlarla hafızanızı da diri tutmanızı sağlamaktadır. Tanıdıklarınızın özel günlerini, tanıdıklarınız ile ilgili çeşitli bilgileri girebileceğiniz Revera App, sosyal yaşantınıza fayda sağlayabilecek bir uygulamadır.
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)