Hades İnceleme

Fahri Gün 07 Şub 2023 Oyun 318  0

Piyasaya sürüldüğü dönemde oyuncuların adeta aklını başından alan Hades oyununu inceliyor, oyuna ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere detaylarıyla değiniyoruz.

Hack and Slash, Rogue Like elementlerini bir arada barındırmakta olan bir oyun olan Hades, öldüğünüzde sürekli olarak başa sarmakta olduğunuz ve her seferinde kendinizi daha çok geliştirmeye çalıştığınız, oyuncuları bir hayli zorlamakta ve daha iyi oynamaya itmekte olan bir video oyunudur.

Hades oyununda karakterinizin ismi Zagreus olup, Hades’in oğludur ve Underworld adına sahip bir yerde esir durumdadır. Underworld’den çıkamamakta olan Zagreus, annesinin nerede olduğunu merak etmektedir ve bu bağlamda Underworld’den çıkabilmek için çaba sarfetmektedir.

Yunan Mitolojisi’ni konu alan bir hikayesi olan Hades yapımında rogue like oyunlarının hikaye konusunda genel olarak zayıf olması algısı kırılmış. Çünkü Hades her ne kadar rogue like oyunu olsada oldukça başarılı da bir hikaye yapısına sahip. Özellikle çok iyi düşünülmüş bazı detaylar oynarken sizi oldukça memnun edecek. Oyunun sahip olduğu ögelerle rahatlıkla en iyi Yunan Mitolojisi temalı oyunlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Grafikler

Oyun yapısı gereği gerçekçi grafikler ve kaplamalar kullanmaktan imtina etmektedir. Bunun yanında görsel anlamda daha çok kendine has olan bir oyundur. Işıklandırmaları, tasarımları v.b. ile de oyuncuların dikkatini çeken bir yapımdır. Düşük sistem istemekte olan bir oyun olmasına rağmen kaliteli bir görselliğe sahiptir.

Oynanış

Eşsiz bir oynanışa sahip olan video oyununu adeta yüzlerce saat oynayabilirsiniz. Yapım son derece akıcı bir oynanışa sahiptir. Yolculuk boyunca çeşitli bonus özellikler vermekte olan Ofrodit, Ares, Hermes, Athena yetenekleri çeşitlendirebilmek ve aynı zamanda özelleştirebilmek hususunda pek çok farklı seçenek sunmaktadır. Alınan başlangıç silahına göre değişmekte olan yetenekler bulunan oyunda binlerce farklı kombinasyondan yararlanabiliyorsunuz. Silah çeşitliliği ve tanrıların sayısı bakımından zengin olan oyunda her oynanışta farklı bir build deneyebiliyor, en iyi olanını bulmaya kadar da devam edebiliyorsunuz. Oyun içerisinde buildlerde ustalaşmaya başladığınızda karşınıza çıkan seçenekleri daha iyi analiz edebiliyor ve sizin için iyi olan yükseltmeyi seçebiliyorsunuz. Seslendirmeler konusunda da başarılı olan oyun, hikayesi sağlam bir rogue like oyunu oynamak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken yapımlardan biri olarak öne çıkıyor. Oyunu çok başarılı bir şekilde oynarsanız yaklaşık 10 saatte bitirebilirsiniz ancak oyunun gerçek sonunu ve gizli kalmış hikayeleri öğrenebilmek için tam anlamıyla oynamak istiyorsanız en az 50 saat oynamanız gerekmektedir.

Sonuç

İnceleme Puanımız : 9.5 / 10

Özellikle tekrar oynanabilirliğinin oldukça yüksek olmasıyla dikkat çeken, pek çok bakımdan kusursuza yakın bir deneyimi sunmakta olan, ücretinin hakkını veren kaliteli bir video oyunu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Etiketler: ,
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!
Ghost of Tsushima’nın PC’ye Gelmesine Saatler Kaldı!
Meşhur Savaş Oyunu Battlefield 1 Büyük Bir İndirime Girdi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)