Grafik Tablete İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 31 Ara 2022 Bilgisayar 280  0

Bu içeriğimizde grafik tabletin ne olduğuna değiniyor ve bu hususta bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte detaylar…

Dijital sektör günümüzde her geçen zaman daha çok büyüyor. NFC, dijital sanat, onilne sunum, uzaktan eğitim gibi kavramların hayatımızdaki yeri her geçen gün artmakta olup, çizim tabletlerine olan ilgi de arttı.

Grafik tabletler veya çizim tabletleri, alışılmış tabletlerden biraz farklıdır. Çünkü bu tabletler yanlarında stylus isimli bir kalemle beraber gelmektedir. Kalemle çizim yapmaya imkan tanımakta olan bu cihazlardan bazıları ekranlı, bazıları ise ekransız bir yapıdadır. Ekransız olan ürünler fareyle ekranınızda imleci yönettiğiminiz gibi kalem hareketlerinizi ekrana yansıtmaktadır. Grafik tabletin üzerinde stylusu sağa hareket ettirdiğinizde imleç de sağa doğru hareket eder.

Bir çizim yapabilmek için tablet mi yoksa bilgisayar mı kullanmak gerektiği konusu ise merak edilen bir konu olup tartışmaya açıktır.

Genel olarak aşağıdaki çizim tabletleriyle başarılı çizim yapabilirsiniz ve üstelik bahsedeceğimiz bu tablet modellerinin uygun fiyatlı seçenekler olduğunu söyleyebiliriz:

  • Xp-Pen G430S Grafik Tablet
  • Huion 420 Grafik Tablet
  • Huion KAMVAS Pro 16 Grafik Çizim Monitör
  • Wacom Cintiq 22 Çizim Tableti Grafik Monitörü

Konuyla ilgili olarak aşağıdaki kısımdar yorum yapabilir, daha fazla teknoloji içeriği için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)