Google Uygulama Doğrulama Sistemini Devreye Sokuyor

ibrahim KIZILIRMAK 19 Tem 2017 İnternet 673  0

Android işletim sistemi kullanıcıları için ardı ardına yeni güvenlik sorunları ortaya çıkmaya başladı. Son olarak akıllı telefonlar için geliştirilmiş casus yazılımların kullanıcıları epey bir zor duruma düşürdüğünü ve fidye virüsleriyle beraber kullanıcıların bilgilerinin çalındığını görmüştük. Tüm bunların önüne geçerek olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve aynı zamanda güvenliği sağlamak adına Google, yeni güvenlik önlemleri için çalışamaya başladı. Bu noktada Google’ın en büyük atağınınsa Android 8.0 işletim sistemi olması bekleniyor. Diğer serilere göre çok daha güvenli bir işletim sistemi olacak olan Android 8.0 içerisinde kullanılacak güvenlik paketlerine ilişkinde yeni sistemler ortaya çıkmaya başladı. Bu sistemlerden birisi de Google Uygulama Doğrulama sistemi olacak.

Google Uygulama Doğrulama Nedir?

Google Uygulama Doğrulama sistemi güvenliğin maksimum seviye çıkarılmasını sağlayacak olan sistem. Henüz doğrulanmayan uygulamalar kullanıcıların karşısına çıkacak olursa, bu durumda Google kullanıcıları uyaracak. Henüz uygulamanın doğrulanmadığını gösteren uyarılar kullanıcılara gösterilecek. Google Uygulama Doğrulama sistemi için sunulacak olan bu doğrulamayla beraber kullanıcıların güvenlikleri epey bir arttırılmış olacak. Tabi ki şu an kullanılan sistemlerde olduğu gibi uygulama doğrulama sistemini de aşmak mümkün olacak.

Google Uygulama Doğrulama

Bunun için kullanıcıların riskleri kabul ettiğini onaylaması ve sayfayı devam etmesi için seçenekler bulunacak. Mevcut kullanılan web sistemine oldukça benzer olacak olan yeni düzende, eğer riskli uygulamalara ilerlemeyi tercih ederseniz de sorumluluk tamamen size ait olacak. Google Uygulama Doğrulama sistemi hem uygulamalardan gelen tehlikelerin önüne geçmiş olacak hem de virüslerin yayılmasını engelleyecek.

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)