Google Takvim iOS için Today Eklentisini Aldı

ibrahim KIZILIRMAK 08 Tem 2017 İnternet 561  0

Planlama uygulamaları içerisinde en çok öne çıkan serilerden biri olan Google Takvim, Google’ın geliştirdiği işletim sistemi olması nedeniyle sadece Android işletim sistemlerinde değil bunun dışında iOS serisinde de bir hayli kullanılıyor. iOS işletim sisteminde de birçok kişi tarafından kullanılan Google Takvim uygulaması özellikle iOS işletim sistemleri için sürekli olarak da güncellenmekte. Şimdilik yeni sistemin eksiklerini tamamladığı bilinen güncellemelerin son olarak ise yeni bir Widget daha getirdiği ortaya çıktı. Dün yayınlanan bir güncellemeyle beraber Google Takvim Today eklentisine kavuştu. Peki Today eklentisi nedir? Nasıl farklı bir kullanım sunacak?

Google Takvim Today Eklentisi

iOS işletim sistemleri için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında gelen Today Widget’ı uygulamanın yeteneklerini bir hayli arttırıyor. Kullanıcıların günlük planlamalarını yapabilecekleri yeni eklenti sayesinde artık kullanıcılar bir günlerini planlayabilecek. Saat saat planlama yapmanıza olanak veren yeni eklenti, planlarınızı saat olarak kaydetmenizi ve bu planlamalarınız hem bildirimlerle hem de seslerle hatırlatılmasını sağlıyor. Yeni sistemin kullanımı da oldukça basit.

Öncelikle Google Takvim uygulamasını kurmanız gerekiyor. Eğer mevcut kullanıcıysanız bu durumda uygulamayı açıp ana ekranı sağa doğru kaydırmanız gerekiyor. Ardından uygulamaya yeni Widget ekranı üzerinden Today eklentisini yükleyebiliyorsunuz. Doğrudan kullanıma giren yeni eklentiden yararlanarak çok kısa bir süre içerisinde planlarınızı anlık olarak oluşturabiliyorsunuz.

Google Takvim iOS için Today

Oluşturduğunuz yeni planların saatleri yaklaştığında ise ana ekranda bu planlar gösteriliyor. Uygulamanın varsayılan özelliğiyle gün içerisinde planlanan ve en yakın olan iki planı gösteriyor. Planlama yaptığınız tüm günlük aktiviteleri görmek için ise eklenti üzerinde “daha fazla” butonunu kullanmanız yeterli oluyor.

Daha fazla eklentisine bastığınızda o gün için planlanan etkinliklerinizi de görebiliyor, istediğiniz etkinliğinizi düzenleyebiliyorsunuz. iOS işletim sistemlerinde ilk sıraya yerleşecek planlama uygulamalarından biri haline gelen Google Takvim uygulamasının bundan sonrada kullanıcılara Widgetlar eklemeye devam edecek. Yayınlanan yeni Widget serilerinin de ne zaman kullanıma gireceği konusunda bir açıklama olmasa da Google’ın planları olduğunu biliyoruz.

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)