Google+ Profilini Düzenleme Detaylı Anlatım

Fahri Gün 02 Mar 2018 İnternet 574  0

Google+ platformunda üyeliği veya sayfası olanlar için nasıl kişisel bilgiler eklenebileceğini, profil bilgilerini düzenlemeyi anlatıyoruz. Makalemizi inceleyerek kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Profilinizi düzenleyebilmek için ilk olarak Google+ sayfasına gidin ve sol menüden Profil yazısına tıklayın.

İsminizin yanındaki Hakkında seçeneğine tıklayın.

Şimdi sağ alt köşedeki + butonuna tıklayın.

Çok sayıda seçenek açıldığını göreceksiniz. Mesela eğitim durumunuz ile ilgili bilgi eklemek istiyorsanız Eğitim seçeneğine tıklayın ve okul bilgilerinize tıklayıp Tamam komutu ile işleminizi sonlandırın.

Eğer bir internet siteniz için Google+ hesabı oluşturduysanız veya kendinize ait kişisel bir web sayfanız varsa yine aynı menüden Siteler seçeneğine tıklayın ve bağlantılar kısmına site adınızı ve bağlantınızı yazıp Tamam’a tıklayın. Ardından sitenizin Kilit simgesi ile birlikte yayınlandığını göreceksiniz. Kilit simgesinin üzerine tıklayın ve Herkese Açık hale getirin. Böylece sayfanıza giren herkes sitenizi görüp tıklama imkanına erişecektir.

Eğer bir hizmet sunuyorsanız veyahut başka bir sebepten ötürü insanların kolayca sizinle iletişim kurmasını istiyorsanız profil bilgilerinizde iletişim yollarını paylaşabilirsiniz. Bunun için yine + butonundan Kişisel İletişim Bilgileri bağlantısına tıklayın ve Telefon, Adres, Mail bilgilerinden istediğinizi yazarak Tamam komutu ile kaydedin. Ardından Kilit simgesinin üzerine tıklayarak Herkese Açık hale getirin.

Çok basit olduğu için aslında yazma gereği duymadım ama yine de belirteyim; Profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı eklemek için Hakkında yazısının yanındaki Profili Düzenle butonuna tıklayın ve profil görüntüsünün, kapak fotoğrafının üzerindeki Fotoğraf Makinesi ikonuna tıklayıp medyalarınızı seçip kaydedin. Aynı zamanda kısa açıklama alanından isminizin altında gözükecek kısa bir bilgi verebilirsiniz.

Etiketler: ,
Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Chrome Tarayıcısında Bir Web Sayfasının Ön Belleğini Temizleme İşlemi
Yüksek Boyutlu Videoları Göndermek İçin Kullanabileceğiniz Yöntemler
Facebook’ta Spamın Önüne Geçme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)