Google Play İndirme Bekleniyor Hatasını Giderme Yöntemi

Fahri Gün 18 Tem 2020 İnternet 908  1

Akıllı telefonlarımızda yaygın olarak kullandığımız Play Store üzerinde şu sıralar pek çok kullanıcının sıklıkla aldığı İndirme Bekleniyor hatasının nasıl çözülebileceği konusuna değiniyoruz.

Play Store üzerinde bir indirme yapmaya çalıştığınız zaman eğer İndirme Bekleniyor hatasıyla karşılaşmaktaysanız sorunun çözümü için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Manuel işlem

Bazen hali hazırda mevcut indirme takılmış olabiliyor ve yazılım telefonu yeniden başlatmadan bunu algılayamıyor. Bu gibi durumlarda yapılması gereken şey manuel olarak durdurmak olacak. Bunun için ilk olarak Google Play yazılımını açın ve sol üst kısımda bulunan menü tuşuna basın Uygulamalarım ve Oyunlarım sekmesine dokunun. Çıkan ekranda güncelemesi veya indirmesi yapılan ugyulamalar sıralanacak olup çıkan uygulamaların sağ kısmında yer alan X tuşuna bastığınızda bu indirme iptal edilecek ve sizin yapmak istediğiniz indirme için de telefonunuz müsait hale gelecek.

Eğer sorun internet bağlantınızdan kaynaklıysa bunun için de şu yöntemi uygulayın:

Play Store’u açıp sol üstte yer alan menü tuşuna basın ve açılan menüden Ayarlar > Uygulama İndirme Tercihi > Herhangi bir ağ üzerinden seçeneklerini izleyip hücresel veri üzerinden indirme yapabilmek için Play’e izin verin.

Ön Bellek Temizliği

Bazen sorun Play Store verilerinden dolayı da meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlar için ilk olarak Ayarlar bölümüne girin ve oradan Uygulamalar bölümüne giriş yapın. Çıkan uygulamalar listesinden Play Store seçeneğine tıklayın ve açılan ekrandan Depolama seçeneğine girip Ön Belleği temizleyin. Bu doğrultuda Verileri Temizleyin seçeneğini de kullanmanız ekstra bir fayda sağlayabilir.
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü
Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing

Yorum Yapmayı Unutmayın :)