Google Pixel 2 XL Telefonu Yeni Bir Sorunla Gündemde

Fahri Gün 07 Haz 2018 Mobil 247  0

Google Pixel 2 XL modellerinde önemli bir sorun ortaya çıktı. Pixel 2 XL güncellemesinden sonra telefonların açılış süresi değişti.

Google, her ne kadar kendisini telefon üretmiyor olsada farklı teknoloji şirketleri ile bir araya gelerek Google Pixel isminde bir seri oluşturdu. Çeşitli anlaşmalarla ortaya çıkarılan bu seri şu ana kadar istenen başarıdan uzak kaldı. Özellikle yaşanan bazı teknik problemler dikkat çekti. Google Pixel 2 XL akıllı telefonunda da bu teknik problemler gözden kaçmıyor.

Telefonlarına gelen güncellemeyi kullanan pek çok kullanıcı, kısa sürede sosyal medya üzerinden isyan etti. Çünkü güncellemeyi yaptıktan sonra telefonları artık uyku modundan çok daha geç açılıyordu ve telefonun parmak izi okumsanı yaptıktan belli bir süre sonra açılışını gerçekleştiriyordu. Bu kullanıcıları epey rahatsız etti. Google, konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Kullanıcıların tepkilerini dikkate alan Google, sorunu çözümlemek içinh geliştirici ekiplerinin çaba sarfettiğini belirtti.

Pixel modellerinde daha önce de benzer hatalar vardı. Bu tarz sorunlar özellikle yeterli kontrolü yapmamaktan kaynaklanıyor. Geliştiriciler yeni bir güncelleme sunmadan önce tüm testlerini tamamlamalılar. Telefonun açılış süresindeki bu hata da test edilseydi şu an da bu sorunu konuşmuyor olacaktık.

Galaxy S9, Kullanıcıların Seveceği Yeni Bir Özellik Kazandı
WhatsApp Sohbetlerini Mail İle Gönderme Yöntemi
Akıllı Telefon Pili Şoklama Yöntemi
Uygun Fiyatlı Redmi GO Ülkemizde de Satışa Sunuldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)