Google Phone için Muhteşem Güncelleme

ibrahim KIZILIRMAK 20 Tem 2017 Teknoloji 637  0

Android akıllı telefonlarında en çok kullanılan servislerden biri olan Google Phone servisi, Android’in yeni sürümleriyle beraber adeta yeni bir yüze kavuşmaya başladı. Özellikle son dönemde Android Nougat sonrasında yepyeni bir yüze kavuşan uygulamanın, bir güncelleme daha yayınlamaya hazırlandığı açıklandı. Doğrudan Google tarafından duyuru yapılan yeni güncellemeyle beraber Google Phone servisinin çok daha başarılı bir versiyona yükseltileceği de öğrenildi. 10.1 Google Phone sürümü olarak yayınlanan yeni güncelleme Phone servisine ne gibi özellikler ekleyecek? Beklenen detaylar neler? Bakalım.

Google Phone 10.1 Sürümü Yenilikleri

Google Phone güncellemesiyle beraber ilk olarak acil servis sistemi değişiyor. Artık arama menüsü üzerinde acil durum çağrı bölümünün daha kullanışlı hale getirildiğini görüyoruz. Bunun dışında Google Phone güncellemesiyle beraber acil durum bölümüne konum eklentisi geliyor. Acil durum bölümüne ekleyen konum eklentisi sayesinde kullanıcıların acil durumlarda doğrudan konum bilgilerini gönderebilecek. Bu şekilde bir nevi servis kötü bir sürprizle karşılaştığınızda, bulunduğunuz bölgeye anında yardım çağırmanıza olanak verecek.

 Google Phone

Konum kartı olarak adlandırılacak olan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar acil durumlarda daha fazla yardım elde edebileceksiniz. Ayrıca hem genel arayüz iyileştirmeleri hem de daha kullanışlı menülerinde kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. Google Phone kısmını daha başarılı bir hale getirecek olan yeni güncellemenin yayınlanmasının ardından kullanıcılar yenilenmiş servisi doğrudan kullanmaya başlayacak.

Fakat her Android sürümü için söz konusu özelliğinin yayınlanmadığını göreceğiz. Kullanıcıların yeni Google Phone servisi kullanmaları için en az Android Marshmallow sürümüne sahip olmaları gerekiyor. Bunun dışında daha eski sürümlerde güncellenmiş Google Phone servisini kullanmak mümkün olmayacak. Daha sonra Google’ın bu konuda bir çalışma yapıp yapmayacağını ise bilmek oldukça zor. Şu an Google Pixel, Nexus modelleri için kullanımda olacak olan güncellemenin Android O sürümünü kullanan cihazlarda da direk kullanımda olacağı belirtiliyor.

Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)