Google My Maps Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 29 Haz 2019 Teknoloji 363  0

Sevilen harita uygulamalarından My Maps hakkında yeni içeriğimizle karşınızdayız. Uygulama hakkında bilmeniz gereken detaylara değiniyoruz.


My Maps, oluşturmuş olduğunuz haritaların üzerine notlar almanızı, rota belirlemenizi sağlayabilen, seyahat ederken çok işinize yarayabilecek bir uygulamadır.

Seyahat edenler için bire bir!


Bu uygulamanın Google Haritalar’dan daha farklı olduğunu, seyahat etmeyi daha çok sevenler için bu farkın belirgin bir şekilde ortaya çıktığını söylemek mümkün. Çünkü bu uygulama bir seyahati önceden planlamak ve zaman yönetimini kolaylaştırmak, aynı zaman içerisine daha fazla aktivite sıkıştırmak konusunda oldukça faydalı. Uygulama üzerine hem tablet hem bilgisayar hem de diğer cihazlar üzerinden ulaşabilmek de mümkün.

Gezin gördüğünüz yerleri kolayca kaydedin


My Maps gezip gördüğünüz yerleri kaydedebileceğiniz ve bir albüm oluşturabileceğiniz özelliklere de sahip. Yani pek çok farklı görevinin olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bir yerde bulunurken manzara hoşunuza gitti diyelim. Yapmanız gereken şey uygulama içerisinde bulduğunuz noktayı kaydedip Manzara olarak not etmek. Böylece artık o konumda manzara olduğunu kendiniz için işaretlemiş oluyorsunuz. Artık oraya tekrar gidip görebilirsiniz.
Bir yerde gezerken dilerseniz bazı kısımları işaretleyebilir ve böylece onları aklınızdan çıkarabilirsiniz. Rota çizerken tekrar görmek istediğiniz bir yer için kişise rotalar kullanabilirsiniz.

Diğer kullanıcılarla etkileşime geçin

My Maps, diğer kullanıcılarla da etkileşimli bir uygulamadır. Uygulama üzerinde bir mekan bulmak isterseniz kullanabilirsiniz. Mesela başka kullanıcıların kaydetmiş olduğu haritalardan faydalanarak farklı mekanları indirebilirsiniz. Böylece tabiri caizse sanal rehberlik yardımı alabilirsiniz.
Etiketler: ,
Metaverse Teriminin Anlamı ve Hakkında Temel Bilgiler
Apple Geliştirici Hesabını Ucuza Açma Yöntemi
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)