Google Meet Üzerinde Toplantı ve Sunum Yapma Yöntemi

Fahri Gün 02 Kas 2020 Teknoloji 435  0

Google Meet kullanarak nasıl sunum ve toplantı yapılabileceği konusuna detaylı olarak değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


Korona virüsü nedeniyle sanal görüşme uygulamalarına olan ilgi son zamanlarde epey arttı. Özellikle de iş amacıyla sunum ve toplantı yapılabilecek olan uygulamaların sayısı ve kullanım oranlarında büyük bir artış söz konusu oldu. Google Meet platformu da bu doğrultuda sunulan yazılımlardan biri.


Google Meet üzerinden sunum yapma yöntemi:


İlk olarak Google Meet toplantısına katılmanız veya toplantıyı başlatmanız gerekiyor. Bunun için Google hesap bilgilerinizle platforma giriş yaptıktan sonra size yollanan Meet toplantı daveti ile bir görüşmeye katılabilirsiniz veya isterseniz Meet internet sayfası aracılığıyla kendiniz de bir toplantı oluşturarak ve diğer kişilere toplantı daveti göndererek onların da katılımını sağlayabilirsiniz.


Ekran paylaşımı


Bir Meet toplantısına katıldığınızda kendi görüntünüz ve görüşmeye katılan diğer kişilerin görüntülerini gösteren bir ekran çıkacak ve ekranın alt kısmında da araç çubuğu olacaktır. Araç çubuğu üzerinden mikrofon ve kamera ayarını yapabilir ve Şimdi Göster butonunu kullanarak da ekran paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Ü üç nokta butonunun üzerine tıklayarak görüşme ayarlarıyla ilgili farlı düzenlemeler gerçekleştirmeniz de mümkündür.


Ekranın Tamamı Özelliği


Meet üzerinde Şimdi Göster butonuna tıkladığınız ise karşınıza üç ekran paylaşım seçeneği çıkacak olup bunlardan ilki Ekranınızın Tamamı seçeneğidir ve ekranınızda olan bitenleri görüşmeye katılan diğer kişilerle paylaşmanıza imkan tanır. Bu seçeneği tercih edince görüşmeye katılan tüm kişiler ekranınızda gerçekleştirdiğiniz her şeyi görecektir. Ekranınızın Tamamı özelliğini kullandığınızda farklı pencereler arasında geçiş yapabilecek ve farklı dosyalar açarak paylaşım yapabileceksiniz.Ekran paylaşımını durdurmak istediğinizde de görüşme sayfasındaki Ekran Göstermeyi Durdur butonuna tıklayarak bunu yapabilirsiniz.

Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)