Google Haritalar’ı Gizli Modda Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 07 Eki 2020 İnternet 286  0

Popüler harita yazılımlarından Google Haritalar nasıl gizli mod içerisinde kullanılır? Yeni yazımızda bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


Günümüzde insanlar özellikle araçlarla seyahat edecekleri zaman genellikle Google Haritalar uygulamasına başvuruyor. Haritalar uygulaması sayesinde insanlar pek çok daha önce gitmemiş olduğu yere gidebiliyor ve yollara daha rahat bir şekilde çıkabiliyor.

Haritalar gizli mod


Google Haritalar özelliği kullanıcılara kaydettiği verileri dilediği zaman silme imkanı sunmasının yanında aynı zamanda gizli modda kullanma imkanı tanıyor. Gizli modda kullanarak pek çok bilginizin kaydedilmemesini sağlayabiliyorsunuz. Peki ama gizli modda kullanım nasıl yapılır? Haydi bir bakalım.


Google Haritalar Nasıl Gizli Modda Kullanılır?


İlk olarak uygulama içerisinden sağ üst kısımda yer alan profil resminin üzerine dokunun ve açılan ekrandan Gizli Modu Aç seçeneğinin üzerine dokunun. Ardından gelen bilgilendirme peneceresinde Kapat butonuna tıklayın. Böylece artık Haritalar uygulamasını gizli mod içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.Bu arada Google Haritalar uygulamasının çoğu Android işletim sistemi bulunan telefonda varsayılan olarak yüklü olduğunu belirtelim. Yani eğer Haritalar uygulamasını kullanmıyorsanız aktif durmasının ve bilgi toplamasının da bir nedeni yok. Bu sebeple Haritalar uygulamasını kullanmayanların uygulamayı devre dışı bırakmalarını öneriyoruz.
Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)