Google Earth Nedir Nasıl Kullanılır?

Fahri Gün 05 Şub 2019 Teknoloji 550  0

Google Earth aslında yeni bir uygulama değil ancak pek çok insan bilmiyor. Oysa özellikle bilmediğiniz bir konum hakkında çok önemli bilgiler sunuyor. İşte detaylar…

Herkesin bildiği gibi Google bir arama motoru ancak aynı zamanda diğer yazılımlarla da ilgilenen dev bir teknoloji şirketi. Earth yazılımı, Google’ın geliştirici şirketi satın almasıyla birlikte Google’ın eline geçti. Google Earth olarak sunuldu ve temel işlevi dünya haritasını görseller ve gerçek uydu görüntülerinden oluşan seçeneklerle görüntülemekti.

Kullanışlı ve etkileyici

Bilgisayar masaüstünüze Google Earth uygulamasını açtıktan sonra optik uzaklaştırma yaptığınızda dünyanın yüzey izdüşümlü olarak değil üç boyutlu küre şeklinde göründüğünü farkedebilirsiniz. Yine farenizden yakınlaştırma yaptığınızda ise konumların içerisine girebildiğinizi, net görüntülere ulaşabildiğinizi görebilirsiniz.

Tüm adresleri kolayca bulun

Google Earth uygulamasında tüm adresleri sorgulatabilirsiniz. Örneğin sınava gireceğiniz bir lise açıklandı ve siz yerini bilmiyorsunuz diyelim. Google Earth’ı açın ve sol üstte yer alan arama kutucuğuna size verilen okul adresini yazın ve klavyenizden Enter’a basın. Kısa sürede harita okulun üzerine odaklanacak ve çevresini de size net olarak gösterecekir. Okulun yakınlarındaki otobüs duraklarını, metro duraklarını da yine aynı kısımdan rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Sanal bir seyahate çıkın

Google Earth, oturduğunuz yerden dünyada sanal bir gezinti yapmanızı sağlayan, istediğiniz ülkeye pasaportsuz olarak girip çıkmanıza, dünyayı sanal da olsa gerçek görüntüler ve harita görüntüleri ile rahatlıkla keşfetmenize yardımcı olan çok değerli bir uygulama. Dileriz uzun yıllar daha kullanımda kalır. 
Karekod Oluşturma Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Mobil Operatör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Akıllı Saat ile Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar
WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)