Google Earth

Google Earth Canlı Yayın Desteği Geliyor

ibrahim KIZILIRMAK 07 Tem 2017 Genel 613  0

Google’ın doğayı teknolojiyle birleştirdiği en iyi projelerinden biri olan Google Earth, her geçen gün biraz daha geliştirilmekte. Özellikle geçtiğimiz aylarda yayınlanan bir güncelleme sonrasında ekstra tarayıcı desteğinin gelmesi ve bunun yanı sıra 3D haritalar özelliğinin de kullanıma girmesi epey bir ilgi uyandırmıştı.

Yeni seri Google Earth yapısından sonra, sistemin kullanım oranları da neredeyse %90 oranında artış gösterdi. Sadece belli bir bölgeyi öğrenmek ya da bilgi almak adına kullanılmayan Google Earth, tüm bu yapısıyla adres tariflerinde de kendisini göstermişti. Bir hayli ilgi çeken ve yeni yüzüyle geliştirilmeye devam eden Google Earth sisteminin son olaraksa özel bir canlı yayın sistemini duyurduğu ortaya çıktı.

Google Earth Canlı Yayınları Geliyor

Yine ana temayı doğa olarak ele alan Google Earth, kullanıcıların doğa ile iç içe olmasını sağlayacak. Yeni sistem sayesinde kullanıcılar Google Earth üzerinden doğayı canlı olarak izleyebilecek. Üstelik bunun için özel bir seçim yapıldığını da göreceğiz.

Google Earth

Canlı yayınların Brooks Nehri yakınlarında yapılacak ve Ayıların somon avı canlı olarak görüntülenecek. Hem kış uykusuna yatan ayıların hem de kış uykusu sonrasında beslenme gibi birçok detayın ortaya konacağı canlı videolarda, Google Earth için özel bir sistem kurulumu da yapılmış durumda.

Google Earth Canlı Yayınları Nasıl Yapacak?

Söz konusu canlı yayınları yapmak adına Google’ın uzun süre hazırlıklar yaptığı da ortaya çıkmış durumda. Yapılan uzun süreli çalışmalarla beraber, Google Earth özel kameralarının bölgeye doğal yaşamı engellemeyecek şekilde yerleştirildiği belirtilmiş durumda İlk etapta sadece 5 kameranın yerleştirildiği görülen Google Earth canlı yayınlarında, canlı yayını izlemek için yapmanız gereken işlem oldukça basit.

Kullanıcıya kalan kısımda sadece kullanıcıların verilen bağlantılar üzerinden canlı yayınları açmaları yeterli olacak. Sadece ilk etap için 5 kameralı ve ayıların doğal yaşamının ele alınacağı canlı yayınların, daha sonra ise tüm dünya üzerinde genişletileceği belirtiliyor. Google Earth canlı yayınlarının özellikler dünyanın ünlü merkezlerinde yapılması bekleniyor. Canlı yayın bağlantısındaysa şu adresten gidebilirsiniz.

Popüler Telefonlardan P20 Lite İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
Videoyu Masaüstü Arka Planı Yapmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler
Uygun Fiyattan Alınabilecek Yüksek Performanslı Bluetooth Hoparlörler
Zenfone 6 Tekrar Satışa Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)