Google Dijital Atölye Hakkında Bilgiler

Fahri Gün 21 Tem 2022 Teknoloji 343  0

Google’ın kar amacı gütmeyen oluşumu Google Dijital Atölye, kullanıcılara internet ortamından kurslara katılma ve yeni bilgiler öğrenebilme imkanı sunuyor.

İnternet kullanımının son derece yaygın olduğu bilinmekte olup günümüzde pek çok insan internet sayesinde ekmeğini kazanmaktadır. İnternet dünyasında yer almak adına dijital kurslardan faydalanmak da önem arz etmektedir.

Özellikle korona virüsünün ortaya çıkmasından sonra dijital ortamdan çalışma daha yaygın bir hale gelmiştir. Pek çok fiziki ofisin yerini evden çalışma gibi sistemler almıştır. Zaman içerisinde home Office çalışma sisteminin daha da artması beklenmektedir.

Günümüzde internet üzerinden katılabileceğiniz çok sayıda dijital kurslar bulunmakta olup, bu kursları tamamladığınız zaman geçerli sertifikalara da sahip olabiliyorsunuz. Google Dijital Atölye bu doğrultuda güzel hizmetler sunuyor.

Kullanıcıların internet aracılığıyla pek çok konuda eğitimler alabilmesine imkan tanımakta olan Google Dijital Atölye platformu, 2015 yılında kurulmuştur ve kar amacı gütmeyen bir hizmettir. İnsanların becerilerini geliştirmesine, aynı zamanda yeni bir kariyere başlamasına imkan tanımaktadır.

Google Dijital Atölye içerisinde 25’in üzerinde kurs yer almakta olup, her kursta çeşitli modüller bulunmakta, kursu tamamlayabilmek için modüllerin tamamını bitirerek sınavda başarı sergilemeniz gerekmektedir. Kurslar sırasında her dersin sonunda bir test bulunmakta ve böylece almış olduğunuz dersle ilgili olarak kendinizi sınayabilmektesiniz.

Kariyer Geliştirme, Veriler, Dijital Güvenlik, Turizm Eğitimleri, Dijital Pazarlama gibi beş farklı kategorinin yer aldığı Google Dijital Atölye platformunu ücretsiz olarak kullanabilme imkanınız bulunuyor. Kurslara başlayabilmek için ücret ödemeniz gerekmiyor. Bu da en güzel özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Google Dijital Atölye Kullanım Adımları:

Google Dijital Atölye kullanmaya başlamak için ilk olarak Dijital Atölye sayfasını ziyaret ediyorsunuz. Sonrasında Oturum AÇ butonuna basarak üyelik bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Ardından Online Kurslar bölümüne girerek istediğiniz kursu seçiyorsunuz ve Ücretsiz Kursa Başlayın butonuna tıklıyorsunuz. Böylece kurslara giriş yapmış oluyorsunuz. Hizmetin kullanımı hem kolay hem de ücretsiz olduğundan dolayı bir göz atılmasında yarar var.

Sadece Google hesabı ile bağlanabildiğiniz Google Dijital Atölye platformu, Online Kurslar bölümü içerisinde katılabileceğiniz tüm kursları karşınıza çıkarıyor. Kursun süresini, zorluk derecesini ve kursu sağlayan kuruluşu belirleyerek kategoriler arasında seçim yapma imkanınız da bulunuyor.

Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)