Google Cloud Güvenlik Konusunda Oldukça İddialı

Fahri Gün 22 Mar 2018 İnternet 399  0

Google’ın iştiraki olan servislerden Google Cloud, güvenlik merkezli özellikleriyle teknoloji severlerin dikkatini çekiyor. Yeni özellikleri ile rakiplerine meydan okuyan Google Cloud, önemli bir viraj aşamasında.

Cloud Armor özelliğinin duyurulması  oldukça dikkat çekti. Bu güvenlik koruması YouTube, Gmail, Arama gibi çeşitli servislerin korunmasını sağlayacak. Saldırılara karşı tam korumayı amaçlayan Google, bulut sistemi Google Cloud’u bu doğrultuda geliştiriyor.

Yeni kontrol paneli pek çok Google Bulut hizmetini kapsıyor. Diğer dikkat çekici nokta da Erişim Şeffaflığı isimli kayıt sistemi. Bu sistem ile birlikte ülke, eyalet resmi birimlerinin de servisi kullanabilmesine olanak sağlıyor. Yetkilendirilmiş erişimlerle ilgili kayıt sistemi, şeffaflığın arttırılabilmesi adına oldukça yardımcı oluyor.

Google, bu önemli gelişmelerin meyvesini alacakmış gibi gözüküyor. Hali hazırda Google Cloud, geçtiğimiz günlerde Apple’ın iOS verilerini Google bulutunda sakladığına yönelik iddialar ile de gündeme gelmitşi. Bu yeni olan bir şey de değil yani bunun gibi pek çok iddia da daha önce ortaya çıktı. Sonuç itibariyle Google’a diğer şirketlerin de depolama konusunda güvenmesi dikkat çekici bir unsur.

Etiketler: ,
Chrome Tarayıcısında Karanlık Modu Aktif Etme İşlemi
Facebook’ta Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Öğrenebilmenin Yolları
Modem Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Chrome Tarayıcısında Bir Web Sayfasının Ön Belleğini Temizleme İşlemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)