Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek

Fahri Gün 16 Oca 2021 İnternet 518  0

Google Cloud ile ilgili olarak ülkemizdeki kullanıcılara rahatsızlık verebilecek bir gelişme yaşandı. Google Cloud Türkçe dil desteğinin kaldırılacağı bilgisine ulaşıldı.

Günümüzde bulut hizmetleri son derece yaygın durumda. Ülkemizde de kalabalık bir bulut kullanıcı kitlesi bulunuyor. Google , bulut hizmeti veren en büyük teknoloji şirketlerinden biri ve Google Cloud platformu ile bu hizmeti sürdürüyor.

Cloud Türkçe dil desteği kalkıyor!

Google, Cloud dahil olmak üzere cloud.google.com domainli sayfaların tamamında Türkçe dil desteği vermeme kararı aldı ve bu doğrultuda Google Cloud internet sitesine girenlere Türkçe dil desteği kaldırılıyor. Google, bulut bilişim hizmeti Cloud’un Türkçe dil desteğini kaldırma kararı aldığını duyurarak yapılan açıklamada kaldırma kararından Google Konsol ve beraberindeki ek sayfaların etkileneceğini duyurdu. Bu bağlamda Cloud’un konsol ara yüzünde bilgilendirme, özellikler gibi dökümanların bulunduğu sayfalarda da Türkçe dil desteği bulunmayacak.

Sayfalar tekrar İngilizce olacak

Kaldırılacak olan Türkçe dil desteğinin yerine İngilizce (ABD) dili uygulanacak. Bu bağlamda Cloud servisinin domain adresi ve sayfaları ülkemiz için de İngilizce diline dönmüş olacak. Google’ın neden birden böyle bir karar aldığı ise bilinmiyor. Zira Google Türkçe dil desteğini bozmayıp sonradan eklenecek yeni özellikleri Türkçe haline getirmekle de uğraşabilirdi ve bu çok yoğun bir uğraş olmazdı.
Etiketler: ,
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri
Google Chrome Gizli Sekmelerine Parmak İzi Kilidi Ekleme Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)