Google Chrome’u Karanlık Modda Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 10 Mar 2020 İnternet 340  0

Yeni yazımızda popüler internet tarayıcılarından Google Chrome’un nasıl karanlık modda kullanılabileceğine değiniyoruz. İşte detaylar…

İnternet tarayıcıları günümüzde yoğun bir ilgi görüyor. Kullanıcılar internet üzerinden bir hususu araştıracakları zaman internet tarayıcılarını tercih ediyorlar. Bunlar arasında en popüleri ise Google Chrome tarayıcısı.

Chrome’da Karanlık Mod

Chrome, geçtiğimiz dönemde aldığı güncellemeyle birlikte karanlık mod fonksiyonuna kavuştu. Bu özelliği Chrome üzerinden aktif hale getirdiğiniz zaman ekran koyu mod olarak çalışmaya başlıyor.Böylece gözünüz normal moda nazaran daha az yoruluyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Aşağıda detaylarıyla değindik.Uygulayacağınız adım oldukça basit. Yapmanız gereken şey adres çubuğuna aşağıda vereceğimiz bağlantıyı yapıştırıp klavyenizden Enter tuşuna basmak:

chrome://flags/#enable-force-dark

Ardından çıkan sayfanın en üstünden komutu Enabled şeklinde yapmanız ve tarayıcıyı yeninden başlatmanız yeterlidir. Chrome tekrar başladığında koyu tema moduyla başlayacaktır. Böylece tüm internet siteleridne siyah bir arayüz sizi karşılayacaktır. Bazı internet siteleriyle uyumluluk problemi olduğundan görüntü itibariyle bazı hatarlarla da karşılaşabileceğinizin uyarısını da yapalım.
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)