Google Chrome’da Güvenlik Açığı Bulunmakta!

NETHANESİ 15 Nis 2016 Teknoloji 828  1

Google Chrome , son günlerde kullanıcıların RAM tüketimi konusunda ki aşırı şikayetlerine maruz kalarak eleştirilerin hedefi olmuştu . Google Chrome kullanıcıları tarafından yavaş yavaş terk edilmeye başlayan internet tarayıcısına Vivaldi , Adblocking gibi alternatif taracılar çıkmıştı.

 

Kullanıcıların tarafından en çok tercih edilen tarayıcılarından biri olan Google Chrome RAM tüketimi konusunda ki sorunlara çözüm bulamadığı gibi şimdi de başka bir sorun ile karşı karşıya.

ss

Virüsler başta olmak üzere Google Chrome’nin güvenlik taramasına yerleşmiş durumda . Kullanıcıların internette ki en büyük tehlikesini oluşturan bu açık kullanıcıların bilgilerini kötü niyetli kişilere kaptırma tehdidi ile karşı karşıya geliyor.

 

Google Chrome’u güvenlik taramasından geçirmek isteyen kullanıcılar , sahte butonlar ve virüs içeren seçeneklerden oluşan bir sayfa ile karşı karşıya gelmeye başladı.

 

Eğer yukarıda ki uyarıya benzer bir uyarı gördüyseniz , oldukça şanslı olmalısınız. Yukarıda ki gibi uyarılar ile karşılaşmayan Google Chrome kullanıcıları , kimlik bilgilerini , hesap bilgileri gibi bilgilerini kötü amacı bulunan heckerlara kaptırabilme tehdidi ile karşı karşıya geldi.

 

Google Chrome üzerinden hackerlar tarafından gerçekleştirilen kullancı odaklı saldırılar , genellikle güvensiz sertifikalar , kötü amaçlı yazılım raporları ile virüsler bulaşıyor.

 

Google , yabancı bir haber yer alan habere göre , çözüm yönetimini tam olarak belirtmesede sorunu kökten çözecek bir çözüm arayışında olacak. Google’ın en iyi yaptığı işlerden birisi olan Sosyal Mühendislik tekniklerini uygulayarak , Chrome’u söz konusu kötü amaçlı yazılım ve reklamlardan tamamen arındırma yoluna gidecek.

Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)